vs

Budućnost Bemax

23.02.2019

Budućnost poražena od Kopenhagena

Rukometašice Budućnosti poražene su u Brondbiju od Kopenhagena 31:20 (16:9) u utakmici četvrtog kola glavne runde Lige šampiona.  To je drugi poraz našeg tima u drugoj fazi takmičenja, nakon što je izgubio i od Rostova na Donu 24:22, a ostvarene su pobjede protiv Kopenhagena 29:27 i Bresta 28:27.

Kopenhagen su do prvog trijumfa u glavnoj rundi predvodile Lin Blom sa sedam i Sesil An Dornovil de la Kur sa šest golova.

U našem timu nije bilo povrijeđene Đurđine Jauković, a već nakon 20-ak minuta, igru je zbog povrede morala da napusti kapiten Milena Raičević. Po četiri pogotka postigle su Katarina Bulatović i Itana Grbić i bile najefikasnije.

U duelu protiv danskog tima, ''plave'' su pružile najslabije izdanje ove sezone, promašile veliki broj odličnih prilika, imale veliki broj izgubljenih lopti i tehničkih grešaka u napadu, što je uz činjenicu da su dozvoljavale protivniku da ih kažnjava golovima iz kontri, razlog ubjedljivog poraza.

Nakon početnog vođstva Budućnosti golom Katarine Bulatović, Kopenhagen je preokrenuo i ispostavilo se do kraja meča samo uvećavao prednost. Nakon izjednačenja (4:4) u 8. minutu, danski tim je postigao dva vezana gola i to u napadima sa igračicom manje, za vođstvo 6:4 u 9. minutu.

Novu seriju domaćin je napravio u periodu od 13. do 15. minuta kada je vezao tri gola za vođstvo 9:5 nakon što je iz kontre pogodila Likegord, što je bio signal za trenera Adžića da zatraži tajm-aut.

Sa dva gola Katarine Bulatović naše djevojke su prišle na dva gola (9:7) u 16. minutu, a priključak držale do 20. minuta kada je Ramusović smanjila minus na tri gola (11:8).

Nakon što je Milena Raičević poslije nezgodnog pada, morala da napusti igru u 21. minutu, Kopenhagen je preuzeo potpunu kontrolu i serijom 5:1, do odmora stekao velikih sedam golova viška – 16:9.

Početak nastavka nagovijestio je da bi izabranice Dragana Adžića mogle da unesu neizvjesnost u duel koji je za domaćina bio veoma značajan za ostanak u trci za plasman u četvrtfinale. Ipak, nakon golova Nine Bulatović i Grbić za ''minus četiri (19:15) u 40. minutu, ''plave'' su potpuno stale.

Uslijedio je period od 12 minuta bez gola i serija danskog tima 9:0, za velikih 13 golova prednosti (28:15), pa je u jednom trenutku prijetio i najteži poraz od kada naš klub nastupa u Ligi šampiona.

Budućnost će u narednom kolu, 3. marta, ugostiti Rostov.

KOPENHAGEN - BUDUĆNOST 31:20 (16:9)

BRONDBI - „Trefor arena“. Gledalaca: 1.208. Sedmerci: Kopenhagen 3 (3), Budućnost 4 (3). Isključenja: Kopenhagen 4, Budućnost 8 minuta.

KOPENHAGEN: Bundsen, SANDO (13 odbrana i sedmerac), FONS 3 (1), BLOM 5, Majer 1, Bjernsen 1, Niser 1, Nilsen 4 (2), ALM 2, Miling, Likegord 2, BONT 2, Dornonvil de la Kur 6, DULFER 3, BLOMSTRAND 1, Hansen.

BUDUĆNOST: Rajčić (devet odbrana), ZOKEBI DE PAULA (tri odbrane), Konatar 1, A. BULATOVIĆ 2, Suslova, Laslo 1 (1), Premović 1, K. BULATOVIĆ 4 (2), Brnović 2, N. BULATOVIĆ 1, Pavićević, RAMUSOVIĆ 1, RAIČEVIĆ 2, GRBIĆ 4, Pletikosić 1.