vs

Budućnost

30.11.2019

Pobjeda protiv Senegala na startu Svjetskog prvenstva

Ženska rukometna reprezentacija ostvarila je pobjedu na startu Svjetskog prvenstva u Japanu – izabranice selektora Pera Johansona savladale su u Kumamotu, u prvom kolu C grupe, selekciju Senegala 29:25 (14:15). Iako su imale dosta problema protiv finaliste prošlogodišnjeg prvenstva Afrike, ''lavice'' su bile na potrebnom nivou u finišu meča i upisale dva boda na početku petog učešća na smotrama najboljih selekcija planete. Crna Gora u nedjelju (7 sati) će igrati protiv Kazahstana.

Naše djevojke bolje su počele meč i do 24. minuta bile u vođstvu, koje je iznosilo od jednog do tri gola.

Finiš prvog dijela pripao je Senegalu, koji je uspio da napravi preokret i na poluvrijeme ode sa golom prednosti (15:14), koju je početkom nastavka uvećao na dva gola (19:17).

Jovanka Radičević i saigračice u 42. minutu ponovo su došle do prednosti, koju su u uzbudljivoj završnici uvećale na rekordnih četiri pogotka.

Najefikasnja u crnogorskoj selekciji bila je Đurđina Jauković sa sedam, Jelena Despotović i Majda Mehmedović postigle su po pet, Jovanka Radičević četiri, a gol manje Ema Ramusović.