vs

Budućnost Bemax

01.02.2020

Poraz u Đeru, u četvrtfinale vjerovatno sa trećeg mjesta

Rukometašice Budućnosti poražene su od Đera 26:24 (15:12) u drugom kolu glavne runde Lige šampiona. U duelu petostrukog i dvostrukog šampiona Evrope, mađarski tim je sredinom prvog poluvremena došao do vođstva, koje je održavao u nastavku meča i došao do prve pobjede u ovoj rundi takmičenja, nakon startnog remija protiv Bresta. Naše šampionke su doživjele prvi poraz u glavnoj rundi, nakon što su na startu bile bolje od Savehofa.

Nada da se može ostvariti pozitivan rezultat u Mađarskoj trajala je do 50. minuta kada je Radičević postigla svoj deseti gol iz isto toliko pokušaja i smanjila na dva gola (22:20), ali su uslijedila tri vezana gola domaćina (Fodor, Knedlikova i Bratset) za kraj dilema oko pobjednika.

Porazom u Đeru, Milena Raičević i saigračice praktično su izgubile šanse za osvajanje jednog od prva dva mjesta u grupi 2, koja donose prednost domaćeg terena u četvrtfinalu elitnog takmičenja.

U preostala četiri kola glavne runde, Budućnost želi da zadrži treće mjesto u grupi, koje za protivnika u četvrtfinalu donosi drugoplasirani tim grupe 1.

Naredni protivnik je Krim, koji 8. februara stiže u Podgoricu.

Najefikasnija u našem timu bila je Jovanka Radičević sa deset golova (šest iz sedmerca), dok su Majda Mehmedović i Đurđina Jauković postigle po četiri. Barbara Lazović je tri puta zatresla protivničku mrežu.

Amanda Kurtović je bila najefikasnija u pobjedničkom timu sa sedam golova (samo jedan iz igre, šutirala bez promašaja svih šest sedmeraca), dok je Eduarda Amorim Taleska postigla pet pogodaka.

Budućnost je dobro otvorila meč i četiri puta imala minimalnu prednost (1:0, 2:1, 3:2, 4:3), a posljednji put u 9. minutu, kada je Mehmedović pogodila sa pozicije pivota.

Mađarski tim koji je put do mreže Budućnosti prvi put pronašao nakon četiri minuta i 39 sekundi (Edviž), do izjednačenja je stigao preko Kurtović iz sedmerca, a prvo vođstvo stekao nakon što je svoj drugi gol postigla Bulatović – 5:4 u 11. minutu.

Nakon četiri izjednačenja (5:5, 6:6, 7:7, 8:8), domaćin je preko Bulatović koja je postigla svoj treći gol, prvi put došao do dva gola viška (10:8) u 20. minutu, nakon čega je trener Adžić bio primoran da zataži tajm aut, jer je njegovim izabranicama nedostajalo ideja u napadu.

Amorim Taleska i Bulatović zadavale su najviše problema odbrani našeg tima, postigle su po tri gola, dok je Kurtović pogodila sva četiri sedmerca, pa je petostruki šampion Evrope na poluvremenu vodio 15:12.

Đer je u 37. minutu prvi put došao do četiri gola prednosti, nakon što je u napadu sa igračicom više, prvi put iz igre pogodila Kurtović – 18:14.

Iako je domaćin održavao prednost, naše šampionke se nijesu predavale, pa su poslije desetog gola Radičević iz isto toliko pokušaja, prišle na dva gola (22:20) u 50. minutu.

Uslijedili su golovi Fodor, Knedlikove i Bratset za pet golova viška (25:20) u 52. minutu, ali je Budućnost uzvratila istom mjerom nakon tajm-auta Adžića – Lazović, Jauković i Mehmedović još jednom su zaprijetile (25:23) u 56. minutu.

Kurtović je ipak, iz sedmerca, tri minuta prije kraja donijela nedostižna tri gola prednosti prvom favoritu za osvajanje trofeja Lige šampiona.

Preostala dva meča drugog kola grupe 2 na programu su u nedjelju – Krim dočekuje Brest, dok će Savehof ugostiti ekipu Ramniku Vlčee.

ĐER – BUDUĆNOST 26:24 (15:12)

ĐER – Audi arena. Gledalaca: 5.000. Sudije: Mandak, Rudinski (Slovačka). Sedmerci: Đer 6 (6), Budućnost 8 (7). Isklučenja: Đer 6, Budućnost 4 minuta.

ĐER: Lejno (pet odbrana), Kiš (jedna odbrana i sedmerac), Edviž 1, Knedlikova 3, Bratset 2, Hansen, Oftedal 2, Amorim Taleska 5, Kristiansen, Fodor 2, Kurtović 7 (6), Nze Minko 1, Bulatović 3, Bodi, Faluvegi, Puhalak.

BUDUĆNOST: Rajčić (šest odbrana), Sando (sedam odbrana), Radičević 10 (6), Jauković 4, Pletikosić, Vujović 1, Džaferović, Lazović 3, Brnović, Bulatović, Ramusović, Mehmedović 4, Kadović, Raičević 2 (1).