vs

Budućnost Bemax

19.09.2020

CSKA slavio u "Morači", drugi poraz u Ligi šampiona

Rukometašice Budućnosti doživjele su drugi poraz u Ligi šampionaCSKA je slavio u Podgorici 25:22 (13:13) i upisao prvu pobjedu, nakon što je na startu remizirao protiv Đera.

Budućnost je bila u vođstvu prvih 20-ak minuta, na poluvremenu je bilo neriješeno, a ruski tim je u nastavku došao do prednosti koju je sačuvao do kraja.

Valerija Maslova je bila najefikasnija u našem timu sa šest golova, dok su Alison Pino i Andrea Lekić postigle po tri.

Najefikasnije u pobjedničkom timu bile su Darija Dmitrijeva, Polina Gorškova i Polina Vedekina sa po pet golova.

Budućnost će u trećem kolu, 27. septembra, biti gost danskog Odenzea.

Crnogorski prvak bolje je počeo meč i poveo 2:0, razlika je u sedmom iznosila četiri (5:1), a u 14. minutu pet pogodaka (9:4).

Ekipa iz Moskve u 29. minutu prvi put došla je do vođstva (13:12), u 45. razliku je povisila na četiri (18:14), a u 56. minutu na rekordnih šest golova.

BUDUĆNOST – CSKA 22:25 (13:13)

PODGORICA – Sportski centar „Morača“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Mitrevski, Todorovski (Sjverna Makedonija). Sedmerci: Budućnost 2 (1), CSKA 3 (1). Isključenja: Budućnost 6, CSKA 4 minuta.

BUDUĆNOST: Atingre (četiri odbrane i sedmerac), Arenhart (šest odbrana), Petrović 2, Radičević 2, Gugač, Popović, Džaferović 1, Marsenić, Pino 3, Maslova 6, Ramusović, Lekić 3 (1), Mehmedović 2, Kadović, Grbić 2, Vukčević 1.

CSKA: Sedojkina (pet odbrana i sedmerac), Mason de Souza (10 odbrana), Gorškova 5, Žilinskajte, Mihajljičenko 3, Goršenjina, Dmitrijeva 5, Vedjohina 5, Sudakova, Markova 1, Iljina 2 (1), Hajndal 1, Skorobogatćenko 2, Ilarionova 1, Rabazulkina, Ristovska.