vs

Budućnost Bemax

04.12.2020

"Lavice" i pored odličnog izdanja poražene od Francuske

Crna Gora poražena je na startu Evropskog prvenstva u Danskoj. „Lavice“ su izgubile u Herningu, u A grupi, od Francuske 24:23 (11:12).

Jovanka Radičević i saigračice pružile su odlično izdanje protiv aktuelnog šampiona Evrope, u većem dijelu meča bile u vođstvu, ali u finišu nijesu imale snage da dođu makar do boda, koji bi predstavljao iznenađenje i veliki korak ka plasmanu u glavnu rundu.

Francuska je prvi put povela u 52. minutu (21:20).

Crna Gora je u narednom napadu imala priliku da ponovo izjednači, ali nije realizovala sedmerac, odnosno lopta je nakon šuta Jovanke Radičević pogodila prečku.

Francuska je došla do prednosti od dva gola, koju je uspjela da sačuva.

Crna Gora je povela na startu 2:0, u 14. bilo je 5:3, a u 20. minutu 9:4.

Razlika je u 22. iznosila četiri gola (10:6), nakon čega je uslijedila serija od tri uzastopna pogotka Francuskinja za minimalan zaostatak (10:9) u 26. minutu.

Crna Gora je do poluvremena još jednom imala dva gola prednosti (11:9), ali je nakon novog izjednačenja na odmor otišla sa golom prednosti (12:11).

Izabranice Kima Rasmusena u 37. minutu imale su ponovo tri gola prednosti (15:12), vodile su i 16:13, a posljednji put imale su prednost u 50. minutu (20:19).

U crnogorskoj reprezentaciji Majda Mehmedović i Jovanka Radičević postigle su po pet, dok su sa po tri pogotka meč završile Jelena Despotović, Đurđina Jauković i Ema Ramusović.

U francuskoj selekciji po tri gola postigle su Kalidu Niakate, Klo Valentini, Laura FlipesAsito Kajate.

Crna Gora će u drugom kolu, u nedjelju, igrati sa Danskom.