vs

Budućnost Bemax

15.12.2020

"Lavice" od "minus 8" do remija i osmog mjesta na Evropskom prvenstvu

Crna Gora je remijem završila nastup na Evropskom prvenstvu u Danskoj – u posljednjem kolu glavne runde u duelu protiv Španije bilo je 26:26 (17:11). Šesto učešće na smotrama najboljih selekcija Starog kontinenta, „lavice“ su završile na sedmom ili osmom mjestu, sa učinkom od dvije pobjede, remijem i tri poraza.

Do boda protiv Španije i četvrtog mjesta u grupi, izabranice Kima Rasmusena stigle su na impresivan način, nakon što su još jednom pokazale da imaju veliko srce – aktuelne vicešampionke svijeta u dva navrata u prvom poluvremenu imale su i osam golova prednosti, naše djevojke se vratile u nastavku, preokrenule i mogle do pobjede. Španija je ipak, dobila priliku da u dramatičnom meču u Herningu dođe do dva boda, ali je Ljubica Nenezić odbranila zicer Gutijeres i zaokružila sjajno izdanje, koje joj je donijelo i nagradu za igračicu utakmice.

Jovanka Radičević najefikasnija sa sedam golova, Đurđina Jauković je postigla pet, a Majda Mehmedović, Jelena Despotović i Itana Grbić po četiri. Nenezić je meč završila sa 10 odbrana, uključujući i sedmerac.

CRNA GORA - ŠPANIJA 26:26 (11:17)

Herning - „Jiske bank boksen". Igrano bez prisustva publike. Sudije: Kijauskaite, Žalene (Litvanija). Sedmerci: Crna Gora 4 (4), Španija 3 (2). Isključenja: Crna Gora 4, Španija 6 minuta.

Crna Gora: Babović, Nenezić (devet odbrana i sedmerac), Batinović (jedna odbrana), Radičević 7 (4), Jauković 5, Pletikosić, Mugoša, Džaferović, A. Klikovac, Ujkić, Ramusović, B. Klikovac 2, Mehmedović 4, Despotović 4, Grbić 4, Vukčević.

Španija: Navaro (10 odbrana), Kasteljanos, M. Lopes 1, Martin 2, Kampos 2, Arderijus, Gutijeres 4, Pena 6 (2), L. Gonsales 1, S. Lopes 3, Gasama, Fernandes, Rodriges 2, Ernandes 3, Čapčet, M. Gonsales 2.