vs

Budućnost Bemax

17.01.2021

Remi protiv Bresta, malo nedostajalo za veliku pobjedu

Rukometašice Budućnosti igrale su neriješeno u gostima protiv Bresta 28:28 (18:11) u utakmici 11. kola DELO EHF Lige šampiona. Tako je i drugi međusobni duel crnogorskog i francuskog tima u elitnom takmičenju završen bez pobjednika, jer je u oktobru prošle godine u Podgorici bilo 22:22.

Jovanka Radičević je osam sekundi prije kraja pogodila za remi na sjeverozapadu Francuske, nakon što je Brest 40 sekundi prije kraja pogotkom Fope iz kontre, prvi put došao do vođstva.

Budućnost je osvajanjem boda praktično, završila posao oko plasmana u osminu finala, ali ima za čim da žali, jer je poslije sjajnog izdanja, naročito u prvom poluvremenu poslije kojeg je imala sedam golova prednosti (18:11), zaslužila i dva boda protiv favorizovanog protivnika koji je kandidat za plasman na finalni turnir.

Do kraja grupne faze, „plave“ imaju još pet mečeva u kojima im predstoji borba za što bolju poziciju uoči osmine finala, a poslije pobjede protiv Borusije i remija protiv Bresta sa mnogo samopouzdanja mogu da očekuju prvi naredni koji ih očekuje u srijedu u Vlčei, gdje će igrati protiv rumunskog tima koji je bez bodova poslije šest odigranih mečeva.

Od starta je bilo evidentno da „plave“ imaju kvalitet da pariraju favorizovanom protivniku – Radičević je iz sedmerca donijela vođstvo, a nakon izjednačenja poslije pogotka crnogorske reprezentativke Jauković, Ramusović i Džaferović donijele su „plus 2“ (3:1) u 6. minutu.

Sigurnom igrom naše djevojke su održavale prednost, mogle su da se „odlijepe“ već poslije 10-ak minuta da nije bilo nekoliko propuštenih napada, ali je period sjajne igre uslijedio nakon što je Gulden smanjila zaostatak svog tima na gol (6:5) u 14. minutu.

Serija od četiri vezana gola u kojoj su pogađale Pino, Vukčević, Ramusović i ponovo Vukčević (četvrti gol već u 19. minutu), donijela je pet golova prednosti (10:5) u 19. minutu i primorala trenera francuskog tima Lorana Bezoa da zatraži tajm-aut.

Ni to nije zaustavilo nalet našeg tima – Džaferović je sjajnim pogotkom donijela do tada rekordnu prednost (14:8) u 24. minutu, „plus šest“ bilo je i u 27. i dva minuta kasnije (16:10, 17:11), nakon čega je Grbić koja je bila sjajna u finišu prvog poluvremena, svojim četvrtim postavila konačan rezultat nakon prvih 30 minuta – 18:11.

U nastavku mnogo bolje izdanje francuskog tima koji je drugo poluvrijeme otvorio sa četiri vezana gola za „minus 3“ (18:15) u 35. minutu, nakon što je iz kontre pogodila Koatanea.

Nakon tajm-auta koji je zatražila Bojana Popović, uslijedila je serija 4:1 našeg tima koji je ponovo stekao značajniju prednost (22:16) u 39. minutu.

Kako je vrijeme odmicalo, do izražaja je međutim, dolazila duža klupa protivnika koji je smanjivao zaostatak i prvi put prišao na gol zaostatka u 49. minutu, kada je Koatanea pogodila prazan gol za 24:25, nakon što je Pino izgubila loptu u napadu u kojem je Budućnost bila bez golmana.

Iako su „plave“ još dva puta uspjele da dođu do dva gola prednosti (26:24, 27:25), a Arenhart odbranila i sedmerac, izjednačenje je uslijedilo u 58. minutu – Koatanea za 27:27.

Brest je prvo i jedino vođstvo na meču stekao 40 sekundi prije kraja, kada je Fopa iz kontre zatresla mrežu Arenhart, a nakon tajm-auta Bojane Popović, konačan rezultat postavila je Radičević, osam sekundi prije kraja.

Pravda je donekle zadovoljena, ne i u potpunosti, jer je Budućnost zaslužila dva boda u Francuskoj, gdje je u odnosu na prvi međusobni duel nastupila oslabljena neigranjem tri igračice iz startne postave...

BREST – BUDUĆNOST 28:28 (11:18)

BREST – „Arena Brest“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Hristidi, Papamateou (Grčka). Sedmerci: Brest 3 (1), Budućnost 2 (2). Isključenja: Brest 4, Budućnost 6 minuta.

BREST: Kiniju, Toft (11 odbrana), Moni 3, Tublan 1, Tisije 2 (1), Gros 5, Gulden 4, Lasors 2, Lagatu, Katani, Pop-Lazić, Fopa 3, Jauković 3, Leset, Koatanea 5, Jariž.

BUDUĆNOST: Atingre (sedmerac), Arenhart (11 odbrana i sedmerac), Radičević 6 (2), Gugač, Popović, Džaferović 3, G. Marsenić, A. Marsenić, Pavićević, Pino 3, Ramusović 4, Mehmedović 2, Kadović, Grbić 6, Vukčević 4.