vs

Budućnost Bemax

10.12.2018

Crna Gora nakon drame srušila Srbiju

Crnogorske rukometašice savladale su Srbiju 28:27 (12:15). Dramatičan meč je odigran u Nantu, ''lavice'' su izašle kao pobjednice i na korak su od osvajanja trećeg mjesta u glavnoj rundi – ukoliko u posljednjem kolu u srijedu savladaju Dansku ostaće u trci i za plasman u polufinale za šta je potreban i trijumf Srbije protiv Francuske, a u džepu bi već imale borbu za petu poziciju na šampionatu.

"Lavice" su sjajno počele, imale tri gola prednosti, da bi Srbija do poluvremena preokrenula i otišla na odmor sa 15:12.

U nastavku su djevojke Pera Johansona povezale igru u pozicionom napadu, Milena Raičević je preuzela odgovornost i asistencijama i golovima.

Srpkinje su uhvaćene na 19:19, Crna Gora zatim poletjela na 28:25...

Ipak, posljednji napad imala je Srbija za remi, ali je odbrana odradila posao.

Crna Gora je ovom pobjedom ostala u trci za polufinale - potrebno je da pobijedi Dansku u srijedu, a da Srbija iznenadi Francusku.

Pobjedom nad Danskom, "lavice" bi izborile put u Pariz i borbu za peto mjesto.

SRBIJA - CRNA GORA 27:28 (15:12)

NANT - Dvorana „XXL”. Gledalaca: 2.307. Sudije: Raluka i Stanku (Rumunija). Sedmerci: Srbija 4 (4), Crna Gora 1 (1). Isključenja: Srbija 4, Crna Gora 6 minuta.

SRBIJA: Tomašević (dvije odbrane), ČOLIĆ (pet odbrana), Radosavljević, KRPEŽ-ŠLEZAK 12 (4), LEKIĆ 2, Števin, LAVKO 4, Kovačević, Nikolić, T. Radojević, Pop-Lazić 2, D. RADOJEVIĆ 5, Vukajlović, STOILJKOVIĆ 2, CVIJIĆ, Dmitrović.

CRNA GORA: RAJČIĆ (sedam odbrana), Nenezić (jedna odbrana), RADIČEVIĆ 5, JAUKOVIĆ 6 (1), A. BULATOVIĆ, Klikovac, Ujkić, Premović, K. Bulatović 3, BRNOVIĆ 1, Pavićević, Ramusović, MEHMEDOVIĆ 6, Despotović, RAIČEVIĆ 6, Grbić 1.