19:00h

ŽRK Budućnost

vs

Metz Handball

Budućnost je u sezonu 2017/18 ušla sa potpuno novim sastavom, najmlađim u Ligi šampiona nakon odlaska igračica koje su bile oslonac tima u prethodnim sezonama. ”Plave” su u grupnoj fazi ostvarile po tri pobjede i poraza, što je donijelo drugo mjesto u grupi D iza francuskog Meca i prenošenje četiri od mogućih osam bodova u glavnu rundu. Protivnici u glavnoj rundi bili su makedonski Vardar, mađarski FTC i njemački Tiringer. Pobjede protiv Tiringera u Podgorici i Nordhauzenu donijele su plasman među osam najboljih u Evropi, što je bilo veliki uspjeh za mladi tim Dragana Adžića.

Protivnik u četvrtfinalu bio je stari rival – mađarski Đer. Tim koji je kasnije na finalnom turniru u Budimpešti odbranio titulu prvaka Evrope pokazao je kvalitet u ”Morači” gdje je slavio 26:20 i time praktično osigurao plasman na završni turnir. U revanšu u Đeru, Milena Raičević i saigračice su ipak, pružile sjajan otpor favorizovanom protivniku i potvrdile da su ekipa koja ima potencijal, jer su poražene sa samo dva razlike (30:28) u duelu u kojem su bile ravnopravan rival od prvog do posljednjeg minuta. Budućnost je tako nakon četiri uzastopna učešća na finalnim turnirima morala da se zadovolji plasmanom među osam najboljih, što je predstavljalo izuzetan rezultat imajući u vidu činjenicu da je ekipa podmlađena i oslonjena na domaće igračice koje su budućnost kluba i crnogorske reprezentacije.

U sezoni 2017/18 igrala se i Regionalna liga, u kojoj su protivnici bili makedonski Vardar i slovenački Krim. Odigrano je pet turnira čiji domaćini su bila sva tri kluba, a završni je krajem aprila održan u Podgorici. Budućnost je osvojila drugo mjesto u regionalnom takmičenju sa sedam bodova, ostavljajući iza sebe Krim, dok je Vardar osvojio trofej namijenjen najboljem timu u regionu.

Dvostruke šampionke Evrope su nastavile dominaciju u crnogorskim okvirima i osvojile titulu prvaka sa maksimalnim učinkom i šest pobjeda, dok je trofej u Kupu osvojen u Tivtu pobjedom protiv ekipe Levalea. Budućnost je tako, računajući i naslove osvojene u bivšim republikama, osvojila 30. titulu prvaka države i 23 trofej pobjednika Kupa.