19:00h

ŽRK Budućnost

vs

Metz Handball

Budućnost je drugu godinu zaredom osvojila četvrto mjesto na finalnom turniru Lige šampiona u Budimpešti. Nakon što su u grupnoj fazi ostvarile pet pobjeda i upisale poraz, a plasman među osam najboljih izborile sa četiri pobjede i dva poraza u glavnoj rundi, ”plave” su bile ubjedljive u dvomeču protiv Larvika u četvrtfinalu. Sve je bilo riješeno nakon prvog duela u ”Morači” u kojem su izabranice Dragana Adžića slavile 31:17, dok su u revanšu u Norveškoj trijumfovale 35:30 i četvrtu godinu zaredom izborile plasman na završni turnir u Budimpešti.

Protivnik u polufinalnom duelu u ”Laslo Pap” areni u prijestonici Mađarske bio je Đer, koji je kao i sezonu ranije, uz veliku podršku sa tribina slavio (26:20) i izborio finale. U meču za treće mjesto na završnom turniru, CSM Bukurešt je slavio (26:20), pa je najtrofejniji crnogorski klub nakon drugog mjesta 2014. i titule 2015. godine, drugu sezonu zaredom morao da se zadovolji četvrtom pozicijom, čime je stavljena tačka na jednu epohu u istoriji kluba, jer od sezone 2017/18 počinje nova era u kojoj će okosnicu tima činite mlade igračice koje su budućnost Budućnosti i crnogorske reprezentacije.

U sezoni 2016/17, nakon sezone pauze, ponovo se igrala Regionalna liga, u kojoj je Budućnost sa četiri pobjede i dva poraza, izborila plasman na finalni turnir koji se igrao u Skoplju. Finalni turnir odigran je 25. i 26. aprila u dvorani ”Jane Sandanski”, a ”plave” su ubjedljivom pobjedom (31:23) protiv Krima, stigle do finala, u kojem je domaćin Vardar slavio (27:25) i osvojio trofej pred svojim navijačima.

Dvostruke šampionke Evrope su nastavile dominaciju u crnogorskim okvirima i osvojile titulu prvaka sa maksimalnim učinkom i šest pobjeda, dok je trofej u Kupu osvojen u Mojkovcu pobjedom protiv ekipe Danilovgrada.