vs

Budućnost Bemax

10.02.2019

Budućnost osigurala plasman u četvrtfinale

Rukometašice Budućnosti osigurale su plasman u četvrtfinale Lige šampiona, šestu sezonu zaredom – izabranice Dragana Adžića u utakmici trećeg kola glavne runde savladale su Brest 28:27 (15:12) i na polovini takmičenja u drugoj fazi, sa dvije pobjede i porazom, osigurale prolaz među osam najboljih. U duelu sa francuskim timom, ''plave'' su dozvolile protivniku da povede samo dva puta na startu, nakon čega su preuzele vođstvo koje su sačuvale do kraja, iako je Brest prijetio da osvoji bod.

Početak nije nagovještavalo tako uzbudljiv finiš, jer je Budućnost povela 10:4, ali su gošće prišle na 12:11.

Činilo se, ipak, da će sve biti mnogo lakše kada su "plave" stekle četiri gola prednosti u nastavku, ali je Marta Mange pokrenula Brest i u 52. minutu smanjila na 25:24.

Francuskinje su pri tom rezultatu imale i napad sa igračicom manje, ali se Budućnost odbranila i sačuvala pobjedu.

Đurđina Jauković je odigrala sjajan meč i postigla 12 golova, dok je Darli Zokebi de Paula meč završila sa 12 odbrana.

U poraženom timu najbolja je bila Amandin Tisie sa šest pogodaka.

Na polovini takmičenja u glavnoj rundi, Mec i Rostov Don imaju po 11, a Budućnost 10 bodova.

U Ligi šampiona slijedi pauza, a ''plave'' naredni meč igraju 23. februara kada gostuju Kopenhagenu.

BUDUĆNOST – BREST 28:27 (15:12)

PODGORICA – Sportski centar ''Morača''. Gledalaca: 3.000. Sudije: Nastase, Stanku (Rumunija). Sedmerci: Budućnost 5 (1), Brest 2 (1). Isključenja: Budućnost 6, Brest 6 minuta.

BUDUĆNOST: RAJČIĆ (5 odbrana i sedmerac), Zokebi de Paula (11 odbrana), Konatar, JAUKOVIĆ 12 (1), A. Bulatović, Suslova, Laslo, Premović, K.BULATOVIĆ 3, Brnović 3, N.BULATOVIĆ 3, RAMUSOVIĆ 1, Vukčević, RAIČEVIĆ 2, GRBIĆ 3, Pletikosić.

BREST: Kiniu, IDEN (8 odbrana i četiri sedmerca), MONI 4, Tublan, TISIE 6 (1), GROS 1, Pino 2, Kopi 1, Pruvensie, POP-LAZIĆ 5, STOILJKOVIĆ 2, Le Kalv, Bak 1, KOATANAEA, Limal, Mange 5.