vs

Budućnost Bemax

03.03.2019

Oslabljena Budućnost poražena od Rostova

Rukometašice Budućnosti poražene su od Rostova 23:20 (11:9) u utakmici petog kola glavne runde Lige šampiona. Rostov, koji je dobio i prvi međusobni duel na Donu (24:22), upisao je treći trijumf u glavnoj rundi i obezbijedio drugo mjesto u grupi, dok će naše šampionke u četvrtfinale sa treće pozicije u grupi. Protivnik izabranicama Dragana Adžića u borbi za plasman na fajnl-for biće Kristijanštad, Bukurešt ili Ferencvaroš. Budućnost, koja je nastupila bez Milene Raičević i Đurđine Jauković, pružila je dobar otpor favorizovanom protivniku i ostavila dobar utisak i pored poraza. Gošće su, vodile tokom cijelog meča, izdržale nekoliko pokušaja "plavih" da preokrenu, posljednji put kada su imale gol prednosti - 19:18. Crnogorski šampion u narednom kolu, 10. marta, biće gost grancuskog Bresta.

Prvi gol viđen je nakon skoro četiri i po minuta igrekada je pogodila Boršćenko, dok su ''plave'' prvi gol postigle nakon sedam (Katarina Bulatović iz sedmerca), a iz igre tek nakon devet minuta kada je mrežu Pesoe zatresla Anđela Bulatović.

Rostov je golovima Bobrovnikove, Kuznjecove i Kožokar, u 14. minutu došao do dva gola viška (4:2). Uslijedio je period najbolje igre našeg tima u prvom poluvremenu i serija od četiri vezana gola za sedam minuta, za ''plus dva'' (6:4) u 20. minutu.

Dva gola prednosti bilo je i u 22. minutu kada je pogodila Grbić za 7:5, a nakon tri izjednačenja (7:7, 8:8, 9:9), ruski tim na veliki odmor je otišao sa dva gola prednosti zahvaljujući Boršćenkovoj i Bobrovnikovoj.

Kuznjecova je na početku nastavka stigla do tri gola prednosti (12:9) i višak sačuvala do kraja meča.

Ruski tim je u 48. minutu prvi put došao do ''plus četiri'' (18:14), a posljednja nada pojavila se tri minuta prije kraja meča.

Mehdijeva je međutim, odbranila sedmerac Katarini Bulatović, a Maslova u narednom napadu pogodila za nedostižnih 18:22.

BUDUĆNOST – ROSTOV 20:23 (9:11)

PODGORICA – Sportski centar ''Morača''. Gledalaca: 1.500. Sudije: Brkić, Jusufhodžić (Austrija). Sedmerci: Budućnost 6 (5), Rostov 1 (1). Isključenja: Budućnost 4, Rostov 10 minuta.

BUDUĆNOST: RAJČIĆ (11 odbrana), Zokebi de Paula, Konatar 1, A.BULATOVIĆ 1, Suslova, LASLO 2 (2), Godeč, Premović, K. BULATOVIĆ 7 (3), BRNOVIĆ 2, N.BULATOVIĆ 2, Pavićević, Ramusović, Vukčević, GRBIĆ 4, Pletikosić 1.

ROSTOV: Mehdijeva (4 odbrana i sedmerac), PESOA (6 odbrana), Slivinskaja, Managarova 2, PETROVA 1, SENJ 1, ABING 2, SUDAKOVA 1, Bobrovnikova 2, Maslova 3, MAKEJEVA 3, Sedojkina, Kaljiničenko, Kožokar 3, KUZNJECOVA 3, Boršćenko 2 (1).