vs

Budućnost Bemax

13.10.2019

''Plave'' u Ludvisburgu savladale Bitighajm

Rukometašice Budućnosti ostvarile su prvu pobjedu u Ligi šampiona – izabranice Dragana Adžića u Ludvisburgu su savladale Bitighajm 30:23 (14:12).

Njemački tim je bolje otvorio meč, bio u vođstvu do sredine prvog poluvremena, ali je Budućnost zaigrala znatno bolje u odbrani u finišu prvog poluvremena i nakon prvih 30 minuta imala dva gola prednosti (14:12). Sve je bilo riješeno nakon šest minuta drugog poluvremena – ''plave'' su napravile seriju 6:1, koju je zaključila Jauković za vođstvo 20:13.

Naše šampionke tako su se vratile na pravi put nakon poraza od Bresta na otvaranju nove sezone, a u subotu u ''Moraču'' stiže rumunska Ramniku Valčea, koja takođe, ima polovičan učinak nakon dva kola.

Najefikasnije u našem timu bile su Đurđina Jauković i Majda Mehmedović sa po sedam, dok su po četiri gola postigle Jovanka Radičević, Barbara Lazović i Tatjana Brnović.

U ekipi Bitighajma, koja je i poslije drugog kola bez bodova, po pet pogodaka postigle su Laura Van Der Hejden, Kim Naidžinivicius i Anđela Maleštajn.

U drugom meču ovog kola, Brest je pred svojim navijačima savladao rumunsku Vlčeu 37:24.

''Plave'' su loše otvorile duel u Ludvisburgu pa su u prvih 10 minuta i 10 sekundi primile sedam golova – 7:5.

Od tog trenutka odbrana je bila na mnogo višem nivou, a Jauković je sa dva vezana gola u finišu prvog poluvremena i donijela dva gola prednosti (13:11). Sa tom razlikom naše šampionke otišle su na veliki odmor – 14:12.

Početak drugog poluvreman bio je furiozan – serijom 6:1 u kojoj su pogađale Jauković (dva gola), Lazović, Raičević, Radičević i Mehmedović, izabranice Dragana Adžića stekle su nedostižnih sedam golova prednosti (20:13) u 36. minutu.

Do kraja meča, njemački tim najmanji zaostatak imao je u 46. minutu kada je prišao na 19:23, ali je Raičević vratila sigurnu prednost (24:19), koju su dvostruke šampionke Evrope do kraja meča ponovo vratile na sedam golova.

BITIGHAJM - BUDUĆNOST 23:30 (12:14)

LUDVIGZBURG - „MHP arena”. Gledalaca: 1.200. Sudije: Marin i Garsija (Španija). Sedmerci: Bitighajm 3 (3), Budućnost 1 (1). Isključenja: Bitighajm 2, Budućnost 10 minuta.

BITIGHAJM: EKERLE (osam odbrana), Salamaha, VIZER 1, Lauenrot, ORDAL 3, Berger, Lerper, VAN DER HEJDEN 5, KUDLAČ-GLOC, Naidzinavičus 5 (3), Gauči, Patora, VOLER 4, MALESTAJN 5, Braun.

BUDUĆNOST: RAJČIĆ, Babović, Sando (10 odbrana), RADIČEVIĆ 4 (1), JAUKOVIĆ 7, Pletikosić, Vujović 1, Džaferović, LAZOVIĆ 4, Premović, BRNOVIĆ 4, Bulatović, Ramusović, MEHMEDOVIĆ 7, RAIČEVIĆ 3.