vs

Budućnost Bemax

19.10.2019

Budućnost u ''Morači'' savladala Ramniku Vlčeu

Rukometašice Budućnosti ostvarile su drugu pobjedu u Ligi šampiona – izabranice Drgana Adžića u trećem kolu grupe C, savladale su rumunsku ekipu Ramniku Vlčeu 23:19 (13:10), što je druga vezana pobjeda nakon startnog poraza od francuskog Bresta. Odbrana je za razliku od premijernog meča u ''Morači'' ove sezone protiv Bresta, bila na visokom nivou, Jovanka Radičević je bila nezadrživa u napadu, što je uz sjajno izdanje golmanke Marine Rajčić, bilo dovoljno za pobjedu protiv rumunskog šampiona.

Jovanka Radičević je bila najefikasnija sa 13 golova, dok je sjajno veče imala i Marina Rajčić koja je upisala 15 odbrana, uključujući i sedmerac.

U rumunskoj ekipi najbolja je bila Ane Grete Nergord sa četiri pogotka.

U prvom meču trećeg kola, Brest je u gostima savladao Bitighajm 35:32 (17:18) i upisao treću pobjedu.

Budućnost u narednom kolu, 1. novembra gostuje Ramniku Valčei, dok će Brest biti domaćin ekipi Bitighajma.

Rumunski tim je bolje otvorio duel i poveo 4:2 u 7. minutu, a prednost je održavao do 21. minuta kada je na semaforu pisalo 9:10.

U preostalih devet minuta prvog poluvremena, ''plave'' su zaigrale sjajno u odbrani i na krilima Radičević koja je postigla četiri gola, stekle tri gola prednosti (13:10) nakon prvih 30 minuta.

I u nastavku su izabranice Dragana Adžića nastavile sa sjajnim izdanjem u odbrani na čelu sa golmankom Rajčić, o čemu najbolje svjedoči podatak da su do od 21. do 46. minuta, primile samo dva gola – 16:12.

Gošće su prišle na 16:14 u 47. minutu, ali su tada Ramusović i Mehmedović zatresle mrežu (18:14, 49. minut), a Rajčićeva sa dvije perfektne odbrane odbila nalet rivala i riješila meč.

Na početku 51. minuta, Radičević je dala svoj 10. gol za 19:14, pa je bilo jasno da rumunski tim ne može više ni da zaprijeti.

BUDUĆNOST - RAMNIKU VLČEA 23:19 (13:10)

PODGORICA - Dvorana „Morača". Gledalaca: 1.200. Sudije: Kristijansen, Hesedal (Danska). Sedmerci: Budućnost 6 (6), Ramniku Vlčea 5 (4). Isključenja: Budućnost 10, Ramniku Vlčea 4 minuta. Crveni karton: Fernandes (Ramniku Vlčea) u 40. minutu.

BUDUĆNOST: Rajčić (14 odbrana i sedmerac), Babović, SANDO (1 odbrana), RADIČEVIĆ 13 (6), Konatar, JAUKOVIĆ 2, Pletikosić, Vujović, LAZOVIĆ 3, Godeč, Premović, BRNOVIĆ 2, Bulatović, Ramusović 1, MEHMEDOVIĆ 2, RAIČEVIĆ.

RAMNIKU VLČEA: Ćuka, Dumanska (4 odbrane), BATINOVIĆ (5 odbrana), DA SILVA 2, ELHAGI 3, Adespi, LOPES 3, NERGORD 4 (3), Florika 1, Glibko 1 (1), FERNANDES 1, Zamfiresku, Liščević 2, Badea, Savu, GONSALES 2.