vs

Budućnost Bemax

22.02.2020

Odlično izdanje u nastavku za ubjedljivu pobjedu u Švedskoj

Rukometašice Budućnosti ostvarile su treću pobjedu u glavnoj rundi Lige šampiona – izabranice Dragana Adžića u Partileu su savladale Savehof 33:24 (15:17) i drugom pobjedom u međusobnim duelima protiv najmlađeg tima u elitnom takmičenju, napravile lijepu uvertiru za duel protiv šampiona Evrope – Đera, koji narednog vikenda stiže u Podgoricu. Na sjeveru Evrope, Milena Raičević i saigračice odigrale su potpuno dva različita poluvremena – nakon prvih 30 minuta imale su dva gola minusa (17:15) uz loše izdanje u odbrani, dok su u nastavku bile sjajne u tom segmentu igre, što je uz mnogo efikasniji napad, donijelo ubjedljivu pobjedu u predgrađu Gebetorga. Novom pobjedom osigurano je treće mjesto u grupi, a uoči najvećeg izazova u glavnoj rundi i duela protiv Đera, koji je na programu 1. marta u Podgorici.

Savehof je bio bolji u prvih 35 minuta, imao i prednost od četiri gola (13:9, 23. minut), ali je razlika u kvalitetu došla do izražaja nakon što je Ekenman Fernis pogodila za vođstvo svog tima 20:18 u 36. minutu.

U narednih 13 minuta, Budućnost nije primila gol, postigla je sedam vezanih golova, pa je u 48. minutu na semaforu pisalo 20:25, nakon što je iz kontre pogodila Radičević.

Minut prije kraja bilo je i rekordnih 10 golova razlike, nakon što je drugi vezani pogodak postigla Vujović.

Najefikasnija u našem timu bila je Milena Raičević sa osam, Đurđina Jauković je postigla šest, Jovanka Radičević pet, a Barbara Lazović četiri pogotka.

U švedskom timu, koji je bez pobjede u glavnoj rundi, najbolja je bila Ema Fernis Ekenman sa devet golova.

Savehof je odlično otvorio meč i u nekoliko navrata imao dva gola predosti, prije nego što je Budućnost preko Raičević, Kadović i Radičević, prvi put došla do vođstva (7:6) u 14. minutu.

Švedski tim je ipak, nastavio da kažnjava propuste u igri našeg tima i sa četiri vezana gola, prvi put došao je do tri gola viška (10:7) u 18. minutu, što je bio signal da trener Dragan Adžić zatraži tajm aut.

U 22. minutu domaćin je došao do rekordna četiri gola prednosti (13:9), nakon što je iz kontre pogodila Mortensen.

Na velikom odmoru bilo je 17:15, a broj primjenih golova najbolje svjedoči o izdanju našeg tima u odbrani u prvih 30 minuta.

U nastavku kao da je na teren izašla potpuno druga ekipa. Savehof je održavao prednost do 36. minuta, kada je Ekenman Fernis postigla svoj osmi gol za vođstvo 20:18.

Uslijedio je najbolji period igre našeg tima i serija od 13 i po minuta bez primljenog gola, uz sedam postignutih golova u seriji u kojoj je tri puta pogodila Jauković, dva puta Radičević i po jednom Lazović i Raičević, za velikih pet golova prednosti (25:20) u 48. minutu.

Do kraja meča jedina dilema bila je konačna razlika, a rekordna je bila minut prije kraja, kada je Vujović golom iz kontre, svojim trećim na meču, donijela 10 golova viška – 33:23.

SAVEHOF – BUDUĆNOST 24:33 (17:15)

PARTILE – Partile arena. Gledalaca: 500. Sudije: Kijauskaite, Žalijene (Litvanija). Sedmerci: Savehof 7 (6), Budućnost 3 (3). Isklučenja: Savehof 4, Budućnost 12 minuta.

SAVEHOF: Kron (šest odbrana), Berjeson (3 odbrane), Kardel, Ekenman Fernis 9 (4), Mortensen 3, Krenel 1, Forsberg 1, Ertorp, Lundbek 3 (1), Karloson, Peterson 1, Frikmer, Dano 3, Lindberg Blom, Ostrem, Lagerbon 3 (1.)

BUDUĆNOST: Vujisić (jedna odbrana), Sando (devet odbrana), Radičević 5, Jauković 6, Pletikosić, Vujović 3, Džaferović 1 (1), Lazović 4, Godeč, Brnović 3, Bulatović, Ramusović, Kadović 3, Raičević 8 (2).