vs

Budućnost Bemax

07.03.2020

Poraz od Krima u Ljubljani na kraju glavne runde

Rukometašice Budućnosti porazom su završile glavnu rundu Lige šampiona – u posljednjem kolu druge faze elitnog takmičenja, izabranice Dragana Adžića poražene su u Ljubljani od Krima 29:23 (14:13). Bez tri važne igračice (Milena Raičević, Majda Mehmedović i Marina Rajčić), našem timu nedostajalo je ideja u napadu, a i odbrana nije bila na potrebnom nivou da bi se ostvarila četrvta pobjeda u glavnoj rundi. Krim je pokazao da više želi pobjedu i zasluženo prvi put slavio u glavnoj rundi. Tri pobjede i isto toliko poraza učinak je Budućnosti u glavnoj rundi, a sada se očekuje rasplet u grupi 1 i protivnik u četvrtfinalu koje je na programu u aprilu – to će biti ruski Rostov Don ili danski Esbjerg.

Utakmica u Ljubljani je inače igrana bez prisustva publike, zbog odluke slovenačkog Ministarstva zdravlja da ne dozvoli okupljanja u javnom prostoru.

Jovanka Radičević je bila najefikasnija u našem timu sa šest golova, dok je jedan manje postigla Barbara Lazović.

U redovima slovenačkog tima najbolje su bile Nina Zulić sa devet i Alja Varagić sa osam, dok je odlično izdanje pružila i golmanka Antonija Mamić sa 11 odbrana.

- Čestitke Krimu koji poštujem kao klub, kao što poštujem i ono što radi stručni štab na čelu sa trenerom Urošem Bregarom. Za mene nije iznenađenje dobra igra Krima, a jeste razočaranje odnos mojih igračica. Očigledno su poraz od Đera u prošlom kolu, te kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre koji očekuje reprezentaciju, kao i četvrtfinalu koje nas očekuje u aprilu, uticali na to da djevojke ne budu na potrebnom nivou, što ne bi smjelo da se dešava. Krim radi sjajan posao posljednjih nekoliko godina i čestitam im na tome – kazao je trener Adžić na konferenciji za novinare.

U prvom poluvremenu viđeno je nekoliko preokreta – Budućnost je povela 1:0, pa 2:1, a domaćin došao do vođstva u 5. minutu (3:2) nakon pogotka Varagić.

Nakon vezanih golova Jauković i Radičević, naš tim je prvi put došao do dva gola prednosti (8:6) u 12. minutu.

Uslijedila je serija 4:1 slovenačkog šampiona, koji je poveo 10:9 u 17. minutu nakon što je četvrti gol postigla Zulić.

Mavsar je u 26. minutu donijela dva gola viška svom timu (14:12), a Krim propustio dva napada da uveća prednost, nakon čega je Radičević postavila konačan rezultat prvog poluvremena – 14:13.

U nastavku značajno bolje izdanje domaćina i mnogo problema u igri našeg tima – Snopova je u 35. minutu pogodila za 18:15, a ništa se nije promijenilo ni nakon tajm-auta koji je zatražio Adžić.

Nakon vezanih golova Ljepoje, Zulić i Sponove, Krim je u 44. minutu došao do značajnije prednosti (24:18).

Posljednji put Budućnost je zaprijetila nakon što su pogodile Ramusović i Radičević za minus 4 (24:20) u 49. minutu.

Uslijedila je nova serija domaćina u kojoj je dva puta pogodila Varagić, po jednom Klemenčić i Zulić za nedostižnih 28:20 u 55. minutu.

KRIM – BUDUĆNOST 29:23 (14:13)

LJUBLJANA – Sportski centar Kodeljevo. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Freitas, Karvaljo (Portugal). Sedmerci: Krim 6 (4), Budućnost 6 (6). Isključenja: Krim 12, Budućnost 10 minuta.

KRIM: Vojnović (dvije odbrane), Mamić (11 odbrana), Bon Brzin 1, Abina, Žabjek, Van Kreij 2, Gjerek, Cerovak, Klemenčić 1, Zulić 9 (1), Ljepoja 2, Varagić 8 (3), Vučko, Snopova 3, Gomilaz Zickero, Mavsar 3.

BUDUĆNOST: Vujisić (tri odbrane i sedmerac), Sando (pet odbrana), Radičević 6 (5), Jauković 3 (1), Pletikosić 3, Vujović 1, Džaferović 1, Lazović 5, Godeč, Brnović, Bulatović, Ramusović 2, Kadović 2.