vs

Budućnost Bemax

10.10.2020

Remi protiv Bresta, prvi bod u Ligi šampiona ove sezone

Rukometašice Budućnosti osvojile su prvi bod u Ligi šampiona ove sezone - „plave“ su igrale neriješeno protiv Bresta 22:22 (12:12) u utakmici četvrtog kola grupe B. Poslije najboljeg izdanja u sezoni, Majda Mehmedović i saigračice mogle su i do pobjede, ali je osam sekundi prije kraja, šut Andree Lekić odbranila Sandra Toft.

Alison Pino i Jovanka Radičević bile su najefikasnije sa po šest golova, dok je Barbara Arenhart upisala 11 odbrana, uključujući i sedmerac.

U francuskom timu najbolja je bila Gledis Lasurs sa pet, dok je Ana Gros dodala četiri gola.

Budućnost će u petom kolu, 18. oktobra, biti gost Borusije iz Dortmunda.

Nakon dva minimalna vođstva Budućnosti (1:0, 2:1), Brest je preokrenuo u 7. minutu pogotkom Nijakate – 3:2.

Francuski tim tri puta imao je po dva gola prednosti (5:3, 6:4, 7:5), nakon čega su uslijedila tri vezana gola našeg tima, pogađale su Pino i dva puta Radičević za vođstvo 8:7 u 17. minutu.

Prednost je prvi put iznosila dva gola (11:9) nakon što su mrežu protivnika zatresle Pino i Džaferović, Lekić je pogodila za 12:10 u 24, ali u preostalih šest minuta, „plave“ nijesu postigle gol, pa je na velikom odmoru bilo neriješeno – 12:12.

Brest je poveo na početku drugog poluvremena preko Koatanee, a uslijedio je period najbolje igre Budućnosti i serija od pet vezanih golova (po dva Pino i Vukčević, jedan Radičević) za četiri gola prednosti (17:13) u 37. minutu.

Nakon tajm auta koji je uzeo trener francuskog tima Loran Bezo, njegove izabranice uzvratile su sa četiri vezana pogotka i došle do izjednačenja (17:17) u 46. minutu.

Od tog trenutka, igralo se gol za gol, a potom je uslijedila neizvjesna završnica. Arenhart je 45 sekundi prije kraja odbranila zicer Pop-Lazić, a Adžić pola minuta prije kraj uzeo tajm aut.

Lekić je stigla na šest metara, ali je bila dosta iskosa, što je Toft iskoristila i donijela drugi uzastopni remi Francuskinjama, nakon što je protiv Đera bilo 25:25.

BUDUĆNOST – BREST 22:22 (12:12)

PODGORICA – Dvorana „Bemax arena“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Alpaidze, Berezkina (Rusija). Sedmerci: Budućnost 4 (4), Brest 2 (0). Isključenja: Budućnost 6, Brest 10 minuta.

BUDUĆNOST: ARENHART (10 odbrana i sedmerac), Vujisić, RADIČEVIĆ 6 (4), Popović, Džaferović 2, Novović, Marsenić, BRNOVIĆ 3, PINO 6, MASLOVA 1, Ramusović, LEKIĆ 2, MEHMEDOVIĆ, Kadović, Grbić, Vukčević 2.

BREST: Kiniju, DARLO (2 odbrana), Toft (8 odbrana), Moni 1, Tublan 1, Tisije 1, GROS 4, GULDEN 1, LASURS 5, Nijakate 1, Katani, Pop-Lazić 3, FOPA 1, JAUKOVIĆ 2, KOATANEA 2, Jariž.