vs

Budućnost Bemax

09.01.2021

"Plave" u nastavku slomile otpor Borusije za pobjedu na debiju Bojane Popović

Bojana Popović je pobjedom debitovala na klupi Budućnosti – u desetom kolu DELO EHF Lige šampiona, „plave“ su savladale Borusiju iz Dortmunda 31:27 (15:15) i ostvarile treću pobjedu u sezoni, kojom su napravile veliki korak ka ostvarenju cilja i plasmanu u osminu finala elitnog takmičenja.

Za razliku od prvog međusobnog duela u Njemačkoj, sredinom oktobra prošle godine, kada su do pobjede došle poslije preokreta, Majda Mehmedović i saigračice kontrolisale su dešavanja na terenu u najvećem dijelu meča, a pitanje pobjednika rješile serijom od šest vezanih golova za vođstvo (21:15) u 40. minutu, nakon što je pogodila Kadović.

Njemački tim je doživio sedmi poraz, a ima samo pobjedu, čime je znatno otežao put ka poziciji koja vodi u narednu fazu takmičenja.

Jovanka Radičević je bila najefikasnija u našem timu sa deset golova, dok su Alison Pino, Majda Mehmedović i Itana Grbić po pet puta zatresle protivniču mrežu.

U njemačkom timu najbolja je bila Alina Grajsels sa šest golova.

Budućnost je, iako oslabljena neigranjem Andree Lekić, Tatjane Brnović i Valerije Maslove, nadigrala rivala, a odlučujuću prednost stekla je početkom drugog poluvremena kada je serijom od 6:0 povela 21:15. U seriji od šest vezanih pogodaka, po dva gola postigle su Džaferović i Kadović, a po jedan Radičević i Pino.

BUDUĆNOST – BORUSIJA DORTMUND 31:27 (15:15)

PODGORICA – Dvorana „Bemax arena“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Praštalo, Balvan (Bosna i Hercegovina). Sedmerci: Budućnost 3 (1), Borusija Dortmund 3 (2). Isključenja: Budućnost 8, Borusija Dortmund 4 minuta.

BUDUĆNOST: Atingre (četiri odbrane), Arenhart (osam odbrana), Radičević 10 (1), Gugač, Popović, Džaferović 3, G. Marsenić, Novović, A. Marsenić, Pino 5, Ramusović 1, Mehmedović 5, Kadović 2, Grbić 5, Vukčević.

BORUSIJA DORTMUND: Duijndam (sedmerac), Roh (sedam odbrana), Ten (2 odbrana), Grajsels 6 (2), Danijelson 3, Van Zajl, Smits 2, Abdula 1, Stokšlader 1, Gutijeres 1, Freriks 3, Dulfer 4, Van der Hejden 5, Rede 1, Blekman.