vs

Budućnost Bemax

20.01.2021

Poraz Budućnosti na gostovanju u Rumuniji

Rukometašice Budućnosti doživjele su peti poraz u DELO EHF Ligi šampiona – izabranice Bojane Popović u odloženom meču 7. kola poražene su u gostima od ekipe Ramniku Vlčea 25:23 (14:10).

Rumunski tim vodio je tokom čitavog meča, revanširao se Majdi Mehmedović i saigračicama za poraz u prvom međusobnom duelu i drugom uzastopnom pobjedom nakon one ostvarene protiv Podravke proteklog vikenda, napravio veliki korak ka plasmanu u osminu finala.

Bojana Popović je doživjela prvi poraz na klupi dvostrukog šampiona Evrope nakon pobjede protiv Borusije i remija protiv Bresta, ali je plasman u osminu finala praktično, osiguran, pa njene izabranice sada mogu da se okrenu narednom izazovu koji ih očekuje u subotu kada u Podgoricu stiže danski Odenze.

Najefikasnije u našem timu bile su Jovanka Radičević i Alison Pino sa po šest golova, dok je Majda Mehmedović pet puta zatresla protivničku mrežu.

U redovima Ramniku Vlčee istakla se Evgenija Minevskaja sa šest golova, a jedan manje postigle su Krisina Liščević i Mireja Gonsales Alvares.

Rumunski tim je bolje otvorio meč i u 9. minutu imao četiri gola prednosti (5:1) nakon što je mrežu Atingre zatresla Florika.

Budućnost je u uvodnom dijelu meča imala dosta problema u napadu, a crnogorska reprezentativka na golu domaćina Batinović u prvih deset minuta upisala je tri odbrane.

Seriju četiri vezana gola Vlčee prekinula je Vukčević koja je postigla dva vezana pogotka i smanjila zaostatak na dva (5:3) u 14. minutu.

Poslije gola iz kontre, potom iz sedmerca Radičević, naše šampionke su u 16. minutu imale minimalni zaostatak (6:5), ali je Liščević uzvratila sa dva vezana pogotka, nakon čega je Ardal pogodila za 9:5 u 21. minutu.

To je bila i prednost sa kojom je tim Florentina Pere otišao na veliki odmor – 14:10.

Budućnost je sredinom drugog poluvremena, tri puta prišla na samo gol zaostatka (17:16, 18:17, 19:18), ali rumunski tim nije dozvolio preokret.

Pitanje pobjednika rješeno je tri minuta prije kraja kada je Minevskaja pogodila za 23:20.

RAMNIKU VLČEA – BUDUĆNOST 25:23 (14:10)

VLČEA – Dvorana „Trajan“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: I Kovaljčuk, A. Kovaljčuk (Moldavija). Sedmerci: Ramniku Vlčea 4 (3), Budućnost 3 (3). Isključenja: Ramniku Vlčea 4, Budućnost 8 minuta. Crveni karton: Džaferović (Budućnost) u 46. minuutu - 3x2 minuta.

RAMNIKU VLČEA: Batinović (pet odbrana), Ćuka (jedna odbrana), Hosu, Ardal 3, Trifunović, Elgaui 2, Daskalet, Minevskaja 6 (3), Nikolić, Lopes Erero 2, Bukur, Florika 2, Liščević 5, Stamin, Lupei, Gonzales Alvares 5.

BUDUĆNOST: Atingre (dvije odbrane), Arenhart (četiri odbrane), Radičević 6 (3), Gugač, Popović, Džaferović 1, G. Marsenić, A. Marsenić, Pavićević, Pino 6, Ramusović 2, Mehmedović 5, Kadović, Grbić 1, Vukčević 2.