vs

Budućnost Bemax

29.01.2021

Loš početak meča, bolje izdanje u nastavku i poraz od Đera

Budućnost je doživjela šesti poraz u DELO EHF Ligi šampiona ove sezone – „plave“ su u odloženoj utakmici 6. kola poražene od Đera 26:21 (14:8).

Mađarski tim koji je prvi favorit za osvajanje trofeja i u ovogodišnjem izdanju elitnog takmičenja dominirao je od prvog minuta, golovima iz kontri i raznovrsnom igrom u napadu kažnjavao je greške našeg tima, već u 13. minutu imao je čak osam golova prednosti (9:1).

U nastavku mnogo bolje izdanje tima koji su sa klupe predvodile Milena Raičević i Suzana Lazović (prvi trener Bojana Popović pozitivna na koronavirus), dva puta smanjile su zaostatak na samo tri gola, ali nedovoljno da bi se ugrozila pobjeda petostrukog šampiona Evrope i lidera grupe B.

Do kraja grupne faze, Budućnost će odigrati još dva meča, naredni je 7. februara kada će protivnik u Moskvi biti CSKA.

Silovito je Đer krenuo od starta u duelu velikih rivala i timova koji u svojim vitrinama imaju sedam trofeja Lige šampiona.

Gorbic je iz sedmerca pogodila za 5:0 u 8. minutu, a Budućnost prvi put zatresla mrežu protivnika poslije skoro osam i po minuta igre, kada je pogodila Džaferović.

Uslijedila su četiri vezana gola mađarskog tima, Kristijansen je svoj treći postigla već u 13. minutu, pa je na semaforu pisalo 1:9.

Budućnost nije imala rješenja u napadu, mnogi su završeni tehničkim greškama, promašeno je i nekoliko zicera, dok je tim Gabora Danjija bio raznovrstan u napadu i iz kontri kažnjavao naš tim za značajnu prednost.

Razlika je u dva navrata bila i devet golova (12:3, 13:4), dok je na velikom odmoru bilo 14:8.

U nastavku mnogo bolje izdanje našeg tima – Radičević i Grbić pogodile su na početku i smanjile zaostatak na četiri gola (14:10), da bi Pino sa svoje polovine zatresla praznu mrežu mađarskog tima za „minus 3“ (15:12) u 39. minutu.

Još jednom su „plave“ bile na „minus tri“ (16:13) i to nakon što je u 40. minutu pogodila Grbić, ali je Đer ponovo stekao značajnu prednost koju je sačuvao do kraja meča.

BUDUĆNOST – ĐER 21:26 (8:14)

PODGORICA – Dvorana „Bemax arena“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Hatipoglu, Simsek (Turska). Sedmerci: Budućnost 4 (3), Đer 5 (4). Isključenja: Budućnost 8, Đer 6 minuta.

BUDUĆNOST: Atingre, Arenhart (17 odbrana i sedmerac), Radičević 6 (2), Pejović, Popović, Džaferović 3, G. Marsenić, A. Marsenić, Pavićević 1, Pino 5 (1), Ramusović, Mehmedović, J. Kadović, N. Kadović 1, Grbić 5, Vukčević.

ĐER: Gloze, Lejno (šest odbrana), Solberg (odbrana i sedmerac), Edviž, Bratset-Dale 2, Hansen 1, Gorbic 4 (4), Čeko, Oftedal 2, Amorim Taleska, Kristijansen 5, Lukač 4, Fodor, Nze Minko 6, Faluvegi 2.