vs

Budućnost Bemax

13.03.2021

Budućnost među osam najboljih u Evropi

Budućnost je među osam najboljih timova Evrope – izabranice Bojane Popović u revanšu osmine finala DELO EHF Lige šampiona poražene su od Ferencvaroša 29:28 (9:15), a prolaz u četvrtfinale izborile su zahvaljujući pobjedi (22:19) u prvom meču koji je u nedjelju u „Bemax areni“.

Poslije prvih 30 minuta poslije kojih su imale šest golova prednosti, te sjajnog početka drugog poluvremena kada su stekle sedam golova viška, izgledalo je da je sve riješeno, ali se mađarski tim vratio u meč, imao i prednost od dva gola, ali su „plave“ pokazale karakter i sačuvale zalihu iz prvog meča.

Gol za kraj dilema oko putnika među osam najboljih postigla je Alison Pino, koja je u napadu sa sedam igračica zatresla mrežu rivala 78 sekundi prije kraja.

Tako su naše djevojke ostvarile velike uspjeh i izborile se za dvomeč protiv mađarskog velikana Đera, trostrukog uzastopnog šampiona Evrope i prvog favorita za osvajanje trofeja i u ovogodišnjem izdanju elitnog takmičenja...

Prvi meč na programu je prvog vikenda apila u Podgorici, a revanš sedam dana kasnije u Đeru.

Budućnost je u „Đula Elek areni“ odigrala 35 minuta iz snova i na kraju uspjela da izbori željeni rezultat.

Izabranice Bojane Popović na poluvremenu su vodile 15:9, u nastavku dva puta razlika je iznosila sedam golova (16:9 i 18:11).

Uslijedio je pad u igri naših šampionki, pa je Ferencvaroš u 47. minutu uspio da izjednači (21:21).

Domaćin je, nakon ponovnog vođstva Budućnosti 26:24, posljednji put zaprijetio i sa četiri uzastopna pogotka preokrenuo na 28:26.

Snove domaćina da može do željena četiri gola koja bi donijela plasman u četvrtfinale prekinule su Alison Pino i Valerija Maslova.

Najefikasnija u našem timu, na čijem golu se istakla Barbara Arenhart sa 15 odbrana, bila je Jovanka Radičević sa devet, dok je Ema Ramusović postigla šest pogodaka.

FERENCVAROŠ – BUDUĆNOST 29:28 (9:15)

Budimpešta – Dvorana Đula Elek arena”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Alpaidze i Berezkina (Rusija). Sedmerci: Ferencvaroš 3 (1), Budućnost 4 (4). Isključenja: Ferencvaroš 6, Budućnost 6 minuta.

Ferencvaroš: Janurik (devet odbrana), Biro (jedna odbrana), Šacl 2, Sučanski 3, Čisar-Sekereš, Kišfaludi 2, Štole, Kovač 3, Belk 5, Marton 2, Malestajn 2, Tot 1, Klujber 3, Hafra 1, Kovačić 3 (1), Benke 2.

Budućnost: Atingre (četiri odbrane i dva sedmerca), Arenhart (15 odbrana), Radičević 9 (4), Popović, Džaferović 2, A. Marsenić, Pavićević, Pino 2, Maslova 3, Ramusović 6, Mehmedović 3, Kadović, Grbić 2, Vukčević 1.