vs

Budućnost Bemax

10.04.2021

Budućnost ponosno završila učešće u Ligi šampiona

Budućnost se porazom u Đeru oprostila od nastupa u ovogodišnjem izdanju DELO EHF Lige šampiona za rukometašice – mađarski tim slavio je i u revanšu 24:21 (10:11), nakon što je u prvom duelu u Podgorici bilo 30:19 i izborio učešće na finalnom turniru koji će krajem maja biti održan u Budimpešti.

Iako oslabljene neigranjem srednjeg beka Itane Grbić, izabranice Bojane Popović pružile su mnogo jači otpor trostrukom uzastopnom šampionu Evrope nego prije sedam dana u Podgorici, u prvom poluvremenu vodile i sa dva razlike, bila ravnopravna do posljednjih desetak minuta, ali je kvalitet protivnika tada došao do izražaja.

Đer je seriju nepobjedivosti u elitnom takmičenju produžio na 55 mečeva i opravdao ulogu favorita u dvomeču protiv naših šampionki, koje su ponosno završile nastup u Ligi šampiona u kojoj su ostvarile zacrtani cilj plasmanom među osam najboljih...

Budućnost je vodila 4:2 i 8:7, a poluvremenu 11:10.

Prednost od dva gola imala je i početkom nastavka (12:10), a još tri puta bila je u minimalnom vođstvu.

Domaćin je, serijom od četiri vezana pogotka, poveo 22:18 u 52. minutu i praktično već tada riješio pitanje pobjednika.

Domaći sastav do pobjede su predvodile Eduarda Amorim, Reka Fedor, Veronika Kristijansen i Dorota Feluvegi sa po četiri gola.

U našem timu najefikasnija je bila Jovanka Radičević sa sedam, dok je Majda Mehmedović meč završila sa pet golova.

ĐER – BUDUĆNOST 24:21 (10:11)

ĐER – Dvorana „Audi arena“. Igrano bez prisustva gledala. Sudije: Vraneš i Veninger (Austrija). Sedmerci: Đer 6 (4), Budućnost 6 (5). Isključenja: Đer 4, Budućnost 10 minuta.

ĐER: Gloze, Lejno (tri odbrane), Solberg (osam odbrana), Edviž, Ogonovski, Bratset-Dale 3, Hansen, Gorbic 3 (3), Čeko, Oftedal, Amorim-Taleska 4, Kristijansen 4 (1), Lukač 1, Fodor 4, Nze-Minko 1, Faluvegi 4.

BUDUĆNOST: Atingre (tri odbrane), Arenhart (osam odbrana), Radičević 7 (4), Džaferović 1, A. Marsenić, Brnović 1, Pavićević 2, Pino 3, Maslova 2, Ramusović, Mehmedović 5 (1), Kadović, Vukčević.