vs

Budućnost Bemax

24.10.2021

Budućnost Bemax i dalje bez bodova u Ligi šampiona

Budućnost Bemax i dalje je bez bodova u DELO EHF Ligi šampiona – izabranice Bojane Popović poražene su u gostima od CSM Bukurešta 30:22 (14:10) u utakmici petog kola elitnog takmičenja.

Loš početak meča i minus od pet golova (6:1) u 7. minutu, odredio je dešavanja na terenu „Polivalentne dvorane“ u glavnom gradu Rumunije, iako su „plave“ poslije serije od pet vezanih golova prišle na 10:8 u 21. minutu.

I u nastavku meča su Tatjana Brnović i saigračice jurile zaostatak protivnika, ali i napravile veliki broj tehničkih grešaka da bi mogle da iznenade favorizovanog protivnika, koji je pitanje pobjednika riješio sredinom drugog poluvremena kada je došao do nedostižne prenosti.

Naredni meč naše djevojke igraju u subotu, 30. oktobra kada u Podgorici dočekuju FTC.

Kristina Neagu i drugarice su furiozno počele meč i već u 15. minutu, nakon dva vezana gola Elizabet Omoregi, povele čak 10:3.

"Plave" su sa dva gola Ivone Pavićević, te po jednim Tatjane Brnović, Matee Pletikosić i Valerije Maslove, prišle na 10:8 i do starta drugog poluvremena se održavale na četiri gola minusa.

Nažalost, velika razlika u kvalitetu i iskustvu je morala da dođe do izražaja, pa je rumunski tim povećavao razliku do rekordnih plus devet (25:16) u 50. minutu, koje je donijela jedna od četiri bivše igračice Budućnosti u ekipi Adrijana Vasilea - Barbara Lazović.

Pletikosić je bila najefikasnija sa pet golova (sedmerci 3-3), četiri je dala Maslova, po tri Pavićević, Brnović i Ivana Mitrović, dva Nina Bulatović, a upisale su se i Nađa Kadović i Ilda Kepić.

CSM je predvodila Neagu sa šest pogodaka, po jednom su precizne bile Andrea Klikovac i Ema Ramusović.

CSM BUKUREŠT – BUDUĆNOST BEMAX 30:22 (14:10)

BUKUREŠT – Polivalentna dvorana. Gledalaca: 2.000. Sudije: Hristidi, Papamateou (Grčka). Sedmerci: CSM Bukurešt 5 (5), Budućnost Bemax 3 (3). Isključenja: CSM Bukurešt 4, Budućnost Bemax 6 minuta.

CSM BUKUREŠT: Vester (četiri odbrane), Grubišić (šest odbrana), Arncen 3, Gogirl 3 (2), Neagu 6 (3), Valkan 1, Davidsen, Klikovac 1, Omoregi 5, Martin 2, Dindiligan 3, Broh 1, Finaru, Lazović 4, Ailinkai, Ramusović 1.

BUDUĆNOST BEMAX: Babović (dvije odbrane), J. Kadović (šest odbrana), Ćorović, Mitrović 3, Pletikosić 5 (3), Zrnić, G.Marsenić, M. Marsenić, Brnović 3, Bulatović 2, Maslova 4, N. Kadović 1, Pavićević 3, Kepić 1, Vukčević.