vs

Budućnost Bemax

20.11.2021

Vicešampion Evrope pao u "Bemax areni", Budućnost Bemax osvojila prve bodove

Vicešampion Evrope je pao u „Bemax areni“ – Budućnost Bemax je savladala Brest 30:28 (16:13) u utakmici osmog kola i osvojila prve bodove u DELO EHF Ligi šampiona.

Dugo su „plave“ čekale na prvi bod u elitnom takmičenju, ali su sa najmlađim timom u klupskoj istoriji rasle kako je sezona odmicala, a iako bez glavnog oružja u bekovskoj liniji – Valerije Maslove koja je doživjela tešku povredu u prvom meču protiv Bresta, smogle su snage da u trenucima odluke slome favorizovanog protivnika.

Matea Pletikosić je bila nezadrživa u napadu i odigrala najbolji meč u dresu dvostrukog šampiona Evrope, Jovana Kadović je upisala nekoliko važnih intervencija u posljednjih 10 minuta, a 16-godišnji desni bek Jelena Vukčević imala debi iz snova u elitnom takmičenju i postigla dva gola.

Pobjeda kao poklon igračica za 42. rođendan trenera Bojane Popović, najveća u njenoj trenerskoj karijeri i noć koja će se dugo pamtiti.

Najljepši način da se zaokruži 2021. godina, pobjeda koja bi mogla da bude najava boljih rezultata u 2022, jer se Liga šampiona nastavlja u januaru, nakon pauze koja slijedi zbog Svjetskog prvenstva u Španiji.

Vicešampion Evrope u većem dijelu meča bio je u vođstvu, poveo je 8:5 u 16, razlika je u 26. iznosila četiri, koliko je bilo i u 31. minutu.

U posljednjih deset minuta ušlo se sa neriješenim rezultatom (25:25) nakon što je u prvom napadu po ulasku u igru, pogodila debitantkinja Jelena Vukčević.

A osim nje, u trenucima odluke dakle, sjajne su bile i golmanka Kadović i srednji bek Pletikosić, pa je uslijedilo veliko slavlje, jer je srušen vicešampion Evrope.

Pletikosić je bila najefikasnija sa 12 golova, a sjajna su bila i krila Ivona Pavićević sa sedam i Nina Bulatović sa četiri gola.

U francuskom timu najbolja je bila Norvežanka Helen Gigštad Fauske sa osam pogodaka.

Budućnost Bemax će u narednom kolu, 8. januara, igrati u Budimpešti protiv Ferencvaroša.

BUDUĆNOST BEMAX – BREST 30:28 (13:16)

PODGORICA – Dvorana „Bemax arena“. Gledalaca: 300. Sudije: I. Kovlačiuk, A. Kovalčiuk (Moldavija). Sedmerci: Budućnost Bemax 10 (9), Brest 5 (3). Isključenja: Budućnost Bemax 6, Brest  6 minuta.

BUDUĆNOST BEMAX: Babović (četiri odbrane i sedmerac), J. Kadović (četiri odbrane i sedmerac), Ćorović, Mitrović 1, J. Vukčević 2, Pletikosić 12 (8), Zrnić, Popović, Marsenić, Brnović 2, Bulatović 4, Anđušić, Maslova, N. Kadović, Pavićević 7, Kepić 1 (1), N. Vukčević 1.

BREST: Kiniu, Darlo (jedna odbrana), Toft (10 odbrana), Moni, Tublan 3 (1), Fauske 8 (2), Kromoska, Kobilinska 5, Lasurs 5, Niakate 3, Pop-Lazić, Fopa 2, Leset 1, Koatanea, Jariž 1, Gavrić.