vs

Budućnost Bemax

08.01.2022

Oslabljena Budućnost Bemax pružila dobar otpor FTC-u

Rukometašice Budućnosti Bemax poražene su u Erdu od ekipe FTC-a 26:22 (18:11) u utakmici devetog kola grupe A DELO EHF Lige šampiona.

To je osmi poraz izabranica Bojane Popović u elitnom takmičenju, u kojem su jedinu pobjedu upisale u prošlom kolu protiv vicešampiona Evrope - Bresta u Podgoroci.

Mađarski tim je ostvario šestu pobjedu, a ima i dva remija i poraz u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Značajno oslabljene, bez pivota Tatjane Brnović i Nikoline Vukčević, koje imaju korona virus, te povrijeđenih Valerije Maslove i Katarine Džaferović, „plave“ su u podmlađenom sastavu dobro parirale favorizovanom protivniku u većem dijelu meča.

Pad u finišu prvog poluvremena odveo ih je međutim, u veliki minus nakon prvog poluvremena, pa je u nastavku bilo nemoguće napraviti veliki preokret.

Među stative se poslije duže pauze koja je trajala od maja prošle godine vratila Armel Atingre i bila je sjajna sa 12 odbrana (devet u drugom poluvremenu), Jovana Kadović je odbranila dva sedmerca, a 17-godišnja Jelena Vukčević ponovo dobila značajnu minutažu i tri puta zatresla mrežu protivnika.

Nina Bulatović je pokazala da može da bude odlično rješenje na poziciji desnog krila u godinama koje dolaze.

Da je bilo manje tehničkih grešaka i promašenih zicera, „plave“ su mogle i značajnije da zaprijete timu koji ove sezone igra odlično u elitnom takmičenju.

Budućnost Bemax je bila ravnopravan rival samo na startu, a posljednji put izjednačila je u sedmom minutu (6:6).  Razlika je u 15. minutu iznosila četiri (11:7), na poluvremeno je bilo sedam (18:11), a početkom nastavka osam golova (19:11).

Domaćin je istu prednost imao i u 47. minutu (25:18). Budućnost Bemax je u finišu smanjila zaostatak na četiri gola.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Emili Belj sa osam, Katrin Klujber je dodala pet, a gol manje Anet Kovač.

Nina Bulatović je postigla šest, a gol manje Ivona Pavićević.

Budućnost će u narednom kolu, 15. januara, ugostiti Bukurest.

FERENCVAROŠ - BUDUĆNOST BEMAX 26:22 (18:11)

Erd - „Erd arena”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Backović i Palačković (Slovenija). Sedmerci: Ferencvaroš 4 (2), Budućnost Bemax 6 (4). Isključenja: Ferencvaroš 6, Budućnost Bemax 10 minuta.

Ferencvaroš: Janurik, BIRO (osam odbrana i dva sedmerca), Sučanski 3, KIŠFALUDI, Haršfalvi 2, KOVAČ 4, BELK 8, MARTON 1, Tot, KLUJBER 5 (2), Ferenči, Seleši-Začik 1, GRBIĆ 2.

Budućnost Bemax: Atingre (11 odbrana), BABOVIĆ, J. Kadović (odbrana i dva sedmerca), Mitrović, Vukčević 3 (2), PLETIKOSIĆ 3, Zrnić, Popović 2, Marsenić 1, Ražnatović, BULATOVIĆ 6, N. KADOVIĆ, PAVIĆEVIĆ 5 (2), KEPIĆ 2.