vs

Budućnost Bemax

14.02.2022

Budućnost Bemax osvojila Dortmund u danu kada klub slavi 73. rođendan

Rukometašice Budućnosti Bemax ostvarile su drugu pobjedu u DELO EHF Ligi šampiona – izabranice Bojane Popović u pretposljednjem kolu grupne faze slavile su u Dortmundu protiv ekipe Borusije 34:30 (16:18).

Bilo je to odlično izdanje naših šampionki koje su od starta pokazale da mogu da igraju protiv favorizovanog protivnika koji ih je savladao u prvom međusobnom duelu u Podgorici, a najbolje su bile u trenucima odluke - sredinom drugog poluvremena, kada su preokrenule minus od tri gola i došle do velike pobjede u Njemačkoj.

U danu kada dvostruki šampion Evrope slavi 73. rođendan, Ivona Pavićević i saigračice proslavile su drugu pobjedu u sezoni, nakon što su prethodnu ostvarile protiv vicešampiona Evrope – Bresta.

Valerija Maslova je odigrala najbolji meč u dresu Budućnosti i postigla 10 golova, a isto se može reći i za Nikolinu Vukčević koja je sedam puta zatresla protivničku mrežu.

Matea Pletikosić i Ivona Pavićević su postigle po šest pogodaka, dok je sjajna na golu bila Armel Atingre sa osam odbrana, od kojih je većinu upisala u trenucima odluke.

Borusija je bolje otvorila meč, uglavnom imala gol prednosti, a Budućnost Bemax je do prvog vođstva došla poslije gola Nikoline Vukčević kada je bilo 6:5 u 10. minutu.

Uslijedila je serija 3:0 domaće ekipe, ali se Budućnost ponovo vratila i preokrenula preko Matee Pletikosić (14:13) u 23. minutu, da bi nakon 30 minuta igre bilo plus dva za domaću ekipu - 18:16.

U 32. minutu Borusija je prvi put imala i tri gola prednosti (19:16), ali Budućnost nije odustajala, već je sjajnom igrom i serijom 4:0 preokrenula i poslije gola Valerije Maslove imala dva gola prednosti - 26:24 u 49. minutu.

Pet minuta prije kraja, nakon pogotka Nataše Čorović bilo je 31:27, ali se Borusija vratila, na dva minuta prije kraja prišla na gol zaostatka (31:30), da bi taj nalet odbila Matea Pletikosić, a onda je i Atingre sjajnim intervencijama u finišu sačuvala pobjedu.

Budućnost Bemax u posljednjem kolu u subotu, 19. februara dočekuje Podravku.