vs

Budućnost Bemax

17.09.2022

Esbjerg slavio u Podgorici, "plave" dobro parirale favoritu

Budućnost Bemax nije uspjela da priredi iznenađenje protiv učesnika posljednjeg finalnog turnira Lige šampiona – Esbjerg je slavio u Podgorici 28:23 (16:11) i došao do prve pobjede u sezoni.

Iako su dobro parirale favorizovanom protivniku, naročito u drugom poluvremenu, „plave“ su doživjele prvi poraz, ali su nakon pobjede protiv Kastamonua na startu, ponovo potvrdile da imaju kvalitet da dođu do osmine finala elitnog takmičenja, što je primarni cilj ove sezone.

Prednost danskog tima Milena Raičević i saigračice jurile su sve do sredine drugog poluvremena, Matea Pletikosić je donijela izjednačenje iz sedmerca (20:20) u 44. minutu, ali je nakon neiskorišćenog napada za prvo vođstvo na meču, Esbjerg uzvratio udarac i u 50. minutu stigao do „plus 3“ (24:21) nakon gola Nore Merk i trasirale put ka pobjedi.

Raičević je bila najefikasnija u našem timu sa šest golova, Ivana Godeč je postigla četiri, a Nina Bulatović, Katarina Džaferović i Ivona Pavićević po tri.

Armel Atingre je upisala 10 odbrana, uključujući i dva sedmerca.

Heni Ela Rejstad je predvodila Esbjerg do pobjede sa 10 golova.

Budućnost Bemax u narednom kolu, 24. septembra gostuje Lokomotivi u Zagrebu.

BUDUĆNOST BEMAX - ESBJERG 23:28 (11:16)

Podgorica - „Bemax arena”. Gledalaca: 500. Sudije: Budžak i Zahradnik (Slovačka). Sedmerci: Budućnost Bemax 3 (1), Esbjerg 6 (5). Isključenja: Budućnost Bemax 14, Esbjerg 14 minuta. Crveni karton: Tranborg (Esbjerg) u 44. minutu (3X2).

Budućnost Bemax: ATINGRE (osam odbrana i sedmerac), J. Kadović (jedna odbrana), Ćorović, PLETIKOSIĆ 2 (1), GODEČ 4, Popović, Džaferović 3, Marsenić, KARDOSO DE KASTRO 1, Agović, Bulatović 3, Tomova, N. Kadović, RAIČEVIĆ 6 (1), PAVIĆEVIĆ 3, KEPIĆ 1.

Esbjerg: POULSEN (devet odbrana i sedmerac), Miling (dvije odbrane i sedmerac), KAMP-NILSEN 1, Meler 1, MERK 3 (2), Hajndal 1, BRAJSTEL 3, Tranborg, REZBERG-JAKOBSEN 6, RAJSTAD 10 (3), Petersen, Dž. Jakobsen, INGSTAD 3.