vs

Budućnost Bemax

08.10.2022

Drugi poraz u EHF Ligi šampiona, Mec nije dozvolio iznenađenje

Plave“ nijesu uspjele da prirede iznenađenje u „Bemax areni“ – Mec je slavio 36:28 (21:16) u četvrtom kolu EHF Lige šampiona i nanio našem timu drugi poraz ove sezone.

Francuski tim je upisao treću pobjedu i nakon pobjede u gostima protiv Đera u prošlom kolu, još jednom dokazao da ima kvalitet za visok plasman u elitnom takmičenju.

Budućnost je povela dva puta samo na startu meča (2:1, 3:2), ali je Mec tada preuzeo kontrolu nad dešavanjima na terenu i u 25. minutu stigao do velikih sedam golova viška (18:11).

I u nastavku meča su gošće bile šuterski raspoložene, kažnjavale sve greške našeg tima i došle do ubjedljive pobjede.

Milena Raičević je bila najefikasnija sa 10 golova, dok je Ivana Godeč sedam puta zatresla mrežu rivala. Matea Pletikosić je postigla četiri gola.

Naredni meč naš tim će odigrati 15. oktobra kada u Podgoricu stiže Rapid Bukurešt.

BUDUĆNOST BEMAX - MEC 28:36 (16:21)

Podgorica - „Bemax arena”. Gledalaca: 350. Sudije: Kristijansen i Heseldal-Hansen (Danska). Sedmerci: Budućnost Bemax 7 (6), Mec 2 (1). Isključenja: Budućnost Bemax 6, Mec 6 minuta.

Budućnost Bemax: ATINGRE (13 odbrana), J. Kadović, Ćorović, J. Vukčević, PLETIKOSIĆ 4 (3), GODEČ 7, Kardoso de Kastro 2, Agović, Bulatović 1, Tomova 1, N. Kadović, Raičević 10 (3), PAVIĆEVIĆ 1, KEPIĆ, N. Vukčević 2.

Mec: SAKO 1 (15 odbrana), Depizet, DE PAULA 9, VALENTINI 7, Jergensen 3, HORACEK 2 (1), BONT 3, Vinter-Burgord 2, Fovark, Kanor 4, Fabo 1, BUKTI 2, Bartelemi, Tusela, MASLOVA 2.