vs

WHC Buducnost BEMAX

15.10.2022

Propuštena velika prilika, "plave" osvojile bod protiv Rapida iz Bukurešta

Budućnost Bemax je propustila sjajnu priliku da sruši neporaženi tim u EHF Ligi šampiona - iako su na manje od četiri minuta do kraja imale dva gola prednosti (29:27), "plave" su morale da se zadovolje i bodom protiv Rapida iz Bukurešta. U "Bemax areni" je na kraju bilo 30:30.

Tim Bojane Popović je u finišu promašio zicer, Matea Pletikosić je izgubila loptu pri rezultatu 29:29, ali se iskupila 10 sekundi prije kraja, kada je nakon prodora pogodila za prvi bod u Podgorici ove sezone, ukupno peti u Ligi šampiona.

Rumunski tim je upisao drugi remi, uz tri pobjede ove sezone.

Milena Raičević je bila najefikasnija sa 12 golova, a na golu je blistala Armel Atingre sa 17 odbrana, uključujući i dva sedmerca.

Ivona Pavićević je postigla osam, a Matea Pletikosić pet golova.

BUDUĆNOST BEMAX - RAPID 30:30 (13:10)

Podgorica - „Bemax arena”. Gledalaca: 400. Sudije: Merc i Kutler (Njemačka). Sedmerci: Budućnost Bemax 2 (2), Rapid 6 (3). Isključenja: Budućnost Bemax 4 minuta.

Budućnost Bemax: ATINGRE (15 odbrana i dva sedmerca), J. Kadović, ĆOROVIĆ 1, PLETIKOSIĆ 5 (1), GODEČ 2, Popović, Džaferović, Marsenić, Kardoso de Kastro 2, Agović, BULATOVIĆ, Tomova, N. Kadović, RAIČEVIĆ 12 (1), PAVIĆEVIĆ 8, Kepić.

Rapid: Ćuka (tri odbrane), Sandru, KAPITANOVIĆ (devet odbrana), Bućeski 2, Perijanu, LOPES 7, Gutijeres, KORŠOŠ 3, Espinola, Kanor, Ostase, FERNANDES 3 (1), ERNANDES 5, LAKRABE 3 (1), BADEA, Grozav 7 (1).