vs

Budućnost Bemax

08.01.2023

Poraz od Rapida u Bukureštu, "plave" se držale do finiša prvog poluvremena

Budućnost Bemax je doživjela peti poraz u EHF Ligi šampiona – izabranice Bojane Popović izgubile su od Rapida (39:29) u Bukureštu u 10. kolu elitnog takmičenja.

I pored poraza, „plave“ su četiri kola prije kraja grupne faze zadržale peto mjesto u grupi B i imaju pet bodova više od najbližeg pratioca – norveškog Storhamara.

Rumunski predstavnik vodio je od početka meča, Budućnost Bemax odlično parirala do 25. minuta kada je imala samo gol minusa (13:12), ali je uslijedio veliki pad u igri i serija protivnika 8:1 za vođstvo 21:13 u 35. minutu, čime je trasirao put ka pobjedi u sjajnoj atmosferi.

Najbolja je bila Ivana Godeč sa osam golova iz isto toliko šuteva, Milena Raičević je dala sedam iz 11 pokušaja, a u pobjedničkom timu su najefikasnije bile Estavana Polman sa šest i Sorina Grozav sa pet pogodaka.

Budućnost Bemax će gostovati i u narednom kolu i to 15. januara kada će protivnik biti francuski Mec.