SG BBM Bietigheim

vs

Budućnost Bemax

18.03.2023

Ništa od iznenađenja u "Morači", Budućnost Bemax u Mađarsku putuje sa četiri gola minusa

Budućnost Bemax na revanš meč osmine finala EHF Lige šampiona putuje sa četiri gola minusa – FTC je opravdao ulogu favorita i slavio (28:24) u „Morači“.

Osim početnog vođstva (1:0), ostatak meča bio je u znaku mađarskog predstavnika koji je u drugom poluvremenu više puta imao i pet golova prednosti.

Plave“ su u finišu prišle na dva gola zaostatka, ali i promašile nekoliko zicera i propustile priliku da dođu do boljeg rezultata protiv tima koga su eliminisale prije sezone upravo u osmini finala.

Armel Atingre sjajna na golu sa 14 odbrana, uključujući i sedmerac, Milena Raičević najefikasnija sa devet golova, ali je to bilo nedovoljno da bi se priredilo iznenađenje.

Revanš u Erdu igra se naredne subote.

BUDUĆNOST BEMAX - FERENCVAROŠ 24:28 (13:15)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 1.200. Sudije: Hatipoglu i Šimšek (Turska). Sedmerci: Budućnost Bemax 6 (4), Ferencvaroš 4 (2). Isključenja: Budućnost Bemax 10, Ferencvaroš 10 minuta.

Budućnost Bemax: Škerović, ATINGRE (13 odbrana i sedmerac), J. Kadović, PLETIKOSIĆ 4 (1), GODEČ, Popović, Marsenić, Kardoso de Kastro 2, Agović 1, BULATOVIĆ 1, Tomova 1, N. Kadović, RAIČEVIĆ 9 (3), PAVIĆEVIĆ 5, KEPIĆ 1, N. Vukčević.

Ferencvaroš: Janurik, BIRO (osam odbrana i dva sedmerca), Sučanski, KIŠFALUDI 2, Haršfalvi, Štole 5, BELK 3, Marton 3, Tomori, Pap, MALESTAJN 7 (1), Kukelj, KLUJBER 4, Cvijić 1, LEKIĆ 3 (1), Seleši-Začik.