vs

Budućnost Bemax

06.12.2018

''Lavice'' savladale Švedsku na startu glavne runde

Crna Gora je pobjedom otvorila glavnu rundu na Evropskom prvenstvu u Francuskoj - "lavice" su sjajnom igrom savladale Švedsku 30:28.

Izabranice Pera Johansona u dva navrata, tokom prvog i u drugom poluvremenu imale su po sedam golova prednosti, ali su Šveđanke uspjele da iščupaju častan poraz.

Pobjeda "lavica" nije dolazila u pitanje jer su bile bolje tokom cijelog meča.

Kapiten Jovanka Radičević sa devet i Majda Mehmedović sa sedam golova su predvodile "lavice", kojima je sjajno dirigovala Milena Raičević.

I golmanka Marina Rajčić je dala ogroman doprinos trijumfu sa 15 odbrana i jednim sedmercem i imala je procenat odbrana od 38 odsto.

Kod Šveđanki je najbolja bila Gulden sa sedam golova, po četiri su dodale Roberts, Gustin i ljevoruka bombarderka Blomstrand.

Narednu utakmicu u Nantu, "lavice" igraju 10. decembra protiv Srbije.

ŠVEDSKA - CRNA GORA 28:30 (14:18)

NANT - Dvorana „XXL”. Gledalaca: 1.200. Sudije: Betman i Caferopulos (Grčka). Sedmerci: Švedska 5 (4), Crna Gora 4 (4). Isključenja: Švedska 8, Crna Gora 12 minuta. Crveni karton: Helegard (Švedska) u 48. minutu (3X2).

ŠVEDSKA: Bundsen (odbrana i sedmerac), IDEN (11 odbrana), MELEGORD 3, Stremberg, Blom 1, ROBERTS 4, Sand 1, GUSTIN 4, LAGERKVIST 1, GULDEN 7 (4), BLOMSTRAND 4, Hagman, Mesing, Helegard, Jakobsen, Alm 3.

CRNA GORA: RAJČIĆ (15 odbrana), Nenezić (sedmerac), RADIČEVIĆ 9 (3), JAUKOVIĆ 3 (1), A. Bulatović 1, Klikovac 1, Ujkić, Premović, K. BULATOVIĆ 2, BRNOVIĆ 2, Pavićević, RAMUSOVIĆ 2, Mehmedović 7, Despotović 2, RAIČEVIĆ 1, Grbić.