vs

Budućnost Bemax

25.08.2023

Poraz od domaćina Podravke na startu turnira u Koprivnici

Budućnost Bemax je poražena od domaćina Podravke u prvom meču na 17. Memorijalnom turniru Josip Samaržija-Bepo koji se održava u Koprivnici.

Hrvatski tim slavio je 30:25 (14:10) u duelu protiv naših šampionki, koje i u petom pripremnom meču za novu sezonu nijesu nastupile u kompletnom sastavu, jer trener Bojana Popović nije mogla da računa na Armel Atingre, Kalidiatu Niakate i Noemi Hafru.

Utakmica je bila izjednačena do sredine prvog poluvremena, a Podravka je sa četiri vezana gola došla do vođstva (10:5) u 19. minutu.

U nastavku meča, „plave“ nijesu uspjele da smanje na zaostatak na manje od tri gola.

Ivona Pavićević je bila najefikasnija sa šest golova, dok je Tanja Ivanović postigla četiri.

Jelena Vukčević, Ivana Godeč, Vanesa Agović i Mari Plamenova Tomova po tri puta su zatresle mrežu rivala, Milena Raičević je postigla dva, a u strijelce se upisala i Nađa Kadović.