vs

Budućnost Bemax

01.10.2023

Očekivan poraz na gostovanju jednom od favorita za osvajanje trofeja

Očekivan poraz na gostovanju petostrukom šampionu Evrope i jednom od favorita za osvajanje trofeja EHF Lige šampiona.

Đer je slavio ubjedljivu pobjedu (37:19), Budućnost Bemax doživjela treći poraz u sezoni, u kojoj je upisala jedan trijumf – protiv Savehofa u prethodnom kolu.

Od starta je bila evidentna velika razlika u kvalitetu, mađarski velikan je do dvocifrene prednosti došao u 23. minutu (16:6), na poluvremenu je bilo 23:8, a do kraja meča domaćin je uspio da nanese Budućnosti najubjedljiviji poraz u istoriji kluba.

U EHF Ligi šampiona slijedi pauza zbog kvalifikacija za EHF Euro 2024, naredni meč Budućnost Bemax će odigrati 21. oktobra u gostima protiv Debrecina.

ĐER - BUDUĆNOST BEMAX 37:19 (23:8)

Đer - „Audi arena”. Gledalaca: Sudije: Sirbu i Serdjuk (Moldavija). Sedmerci: Đer 7 (5), Budućnost Bemax 3 (2). Isključenja: Đer 4, Budućnost Bemax 4 minuta.

Đer: Dajndam (dvije odbrane i sedmerac), TOFT (devet odbrana), HAUGSTED 4, Blom 3, SELEŠI-ŠACL 1, BRATSET-DALE 3, Gros 9 (4), De Paula 2, OFTEDAL, Đeri-Lukač 3, HOVDEN 3 (1), NZE MINKO 8, Broh, E. Farkaš, J. Farkaš 1.

Budućnost Bemax: ATINGRE (šest odbrana i sedmerac), Gigerih (jedna odbran), Marsenić, GODEČ 1, Popović 1, Nijakate 1, ČALIŠKAN 1, KARDOSO DE KASTRO 3 (1), Ivanović 1, Agović, Tomova 2, HAFRA 2, Kadović, RAIČEVIĆ 5 (1), PAVIĆEVIĆ 2, N. Vukčević.