vs

Budućnost Bemax

21.10.2023

Poraz na gostovanju glavnom rivalu za osminu finala

Plave“ nijesu uspjele da naprave brejk na gostovanju direktnom konkurentu u borbi za plasman u osminu finala EHF Lige šampiona.

Debrecin je ostvario drugu pobjedu (27:22) ove sezone, veoma značajnu u borbi za šestu poziciju u grupi, dok su naše šampionke ostale na dva boda, koja su upisana protiv Savehofa.

Sada je jasno da će izabranice Bojane Popović do kraja grupne faze ili morati da sruše neku od pet najboljih ekipa (Đer, Bitighajm, Odenze, Brest i CSM Bukurešt) ili da Mađarice u „Bemax areni” savladaju bar šest razlike da bi se domogle nokaut runde. Naravno, pod uslovom da ne bude nekih iznenađenja u grupi...

Osim uvodnog vođstva našeg tima (2:0), domaćin je uz odličnu podršku sa tribina vodio u najvećem dijelu meča.

Budućnost Bemax je posljednji put zaprijetila u 35. minutu kada je prišla na gol zaostatka (14:13), ali je Debrecin sredinom drugog poluvremena prelomio meč u svoju korist i došao do nedostižnih „plus 5“ (23:18) u 51. minutu.

Ivana Godeč, Kalidijatu Niakate i Adriana Kardoso de Kastro bile su najefikasnije u našem timu sa po pet golova.

DEBRECIN - BUDUĆNOST BEMAX 27:22 (12:10)

Debrecin - Dvorana „Imre Hodoš”. Gledalaca: 1.000. Sudije: A. Konjičanin i D. Konjičanin (Mađarska). Sedmerci: Debrecin 8 (8), Budućnost Bemax 4 (2). Isključenja: Debrecin 8, Budućnost Bemax 14 minuta.

Debrecin: Bartulović, GABRIJEL (osam odbrana i dva sedmerca), HAMORI 5, Johanson, Fizi-Tovizi 1, Groš, Jovović, M. Vamoš 1, Černjanski 3, TEPFNER 10 (8), P. VAMOŠ 3, Planeta, KAČOR 2, HAGERTI 1, PETRUŠ, Košta 1.

Budućnost Bemax: ATINGRE (sedam odbrana), Gigerih (tri odbrane), Marsenić, J. Vukčević, GODEČ 5, Popović, Nijakate 5, KARDOSO DE KASTRO 5 (2), IVANOVIĆ 1, Agović, Tomova, HAFRA 2, Kadović, RAIČEVIĆ, PAVIĆEVIĆ 4, N. Vukčević.