Budućnost

18.11.2023

Ubjedljiv poraz od Bresta, osmina finala je sada daleko

U najvažnijem meču u prvom dijelu sezone, rukometašice Budućnosti Bemax odigrale su ispod očekivanja.

Brest je slavio ubjedljivu pobjedu (34:21) u „Bemax areni“ u duelu timova koji su direktni konkurenti u borbi za plasman u osminu finala EHF Lige šampiona.

Pred pauzu u elitnom takmičenju, Budućnost Bemax ostala je na samo tri boda nakon osam kola, dok Debrecin i Brest imaju četiri više, pa je jasno da će šesto mjesto u grupi A biti teško dostižno za izabranice Bojane Popović.

Očekivanja su bila velika nakon remija u prvom meču prošlog vikenda. I krenulo je dobro – Niakate je pogodila za 2:1 u 4. minutu, a posljednje izjednačenje viđeno je dva minuta kasnije (2:2).

To je nažalost, bilo sve od našeg tima – Maslova je u 13. minutu pogodila za 7:3 i natjerala Bojanu Popović da zatraži tajm-aut. Umjesto reakcije njenih izabranica, veliki broj grešaka do kraja prvog poluvremena, protivnik je to kažnjvao lakim golovima i praktično, završio posao već nakon 30 minuta – 19:10.

U prvom meču u Francuskoj, Budućnost je primila samo 20 golova, u revanšu čak 19 u prvih 30 minuta. Kada se tome doda da su golmanke upisale samo dvije odbrane, a da je u napadu viđeno 15 izgubljenih lopti i pet tehničkih grešaka, takav rezultat nakon prvog poluvremena i ne treba da čudi.

Maslova je u 33. minutu svom timu donijela dvocifrenu prednost (21:11) ido kraja je jedina dilema bila konačna razlika.

U EHF Ligi šampiona slijedi pauza zbog Svjetskog prvenstva, a naredni meč je 7. januara u gostima protiv ĆSM Bukurešta.

BUDUĆNOST BEMAX – BREST 21:34 (10:19)

Podgorica - „Bemax arena”. Gledalaca: 400. Sudije: Dojčinov i Gorecov (Bugarska). Sedmerci: Budućnost Bemax 2 (1), Brest 1 (1). Isključenja: Budućnost Bemax 8, Brest 4 minuta.

Budućnost Bemax: ATINGRE (tri odbrane), Gigerih (tri odbrane), Marsenić, J. VUKČEVIĆ, GODEČ 2, A. Popović, NIJAKATE 1, ČALIŠKAN 4, KARDOSO DE KASTRO 2 (1), Ivanović 6, Agović 2, Tomova 3, Hafra, Kadović, PAVIĆEVIĆ 1, N. Vukčević.

Brest: Marinović (jedna odbrana), Filter (13 odbrana i sedmerac), FOĐEA (dvije odbrane), MONI 1, TUBLAN 4 (1), Lasurs 3, Fore 4, Freriks 1, FOPA 5, Delaje 2, KARLSON 2, Koatanea 1, MASLOVA 6, Žariž 1, Dembele 3, KABRAL BARBOSA 1.