vs

Budućnost Bemax

08.01.2024

Ubjedljiv poraz "plavih" na gostovanju ĆSM Bukureštu

Očekivan poraz (44:26) na gostovanju jednom od favorita za osvajanje trofeja EHF Lige šampiona.

ĆSM Bukurešt je upisao petu pobjedu u elitnom takmičenju, Budućnost Bemax je ostala na tri boda, a naredne nedjelje dočekuje mađarski Debrecin i mora da upiše pobjedu, ukoliko želi da zadrži šanse za plasman u osminu finala.

Plave“ su posljednji put izjednačile u 5. minutu (3:3), ali je domaćin do odmora riješio pitanje pobjednika, jer je nakon 30 minuta vodio 24:15.

Prednost rumunskog predstavnika je prvi put bila dvocifrena u 37. minutu, kada je Neagu realizovala sedmerac za 27:17.

Budućnost Bemax je danas primila najviše golova u istoriji - dosadašnji rekord bio je 40 protiv Valensije 1998. u polufinalu Lige šampiona.

U Ligi šampiona je debitovala 19-godišnja Nikolina Marković i upisala se u strijelce.

Kalidijatu Nijakate najefikasnija sa šest golova, dok je Tanja Ivanović postigla pet.