Budućnost

21.01.2024

Đer slavio u Podgorici, Nikolina Marković pokazala da je budućnost Budućnosti

Dobar otpor Budućnosti Bemax jedinom timu koji ima maksimalan učinak u ovogodišnjem izdanju EHF Lige šampiona i prvom favoritu za osvajanje trofeja.

Đer je slavio (29:21) u Podgorici, ali su „plave“ ostavile dobar utisak protiv petostrukog šampiona Evrope, koji je u prvom međusobnom duelu u Mađarskoj slavio sa 18 golova razlike.

U prvom od četiri preostala meča koja će stručni štab iskoristiti da pruži priliku mlađim igračicama, značajnu minutažu dobile su juniorske reprezentativke Nikolina Marković i Jelena Vukčević i odlično je iskoristile, uz dobra izdanja i Ivane Godeč i Ivone Pavićević, kao i golmanke Armel Atingre.

Budućnost je posljednji put zaprijetila u 34. minutu, kada je Pavićević smanjila zaostatak na dva gola (17:15), ali je Đer nakon pet vezanih pogodaka poveo 22:15 u 44. minutu i prelomio meč u svoju korist.