Liga šampiona

2025-02-23

16:00

Budućnost

vs

Rapid Bucuresti

26.01.2025

Šampion Evrope se revanširao Budućnosti

Očekivan ishod u duelu timova sa najviše pobjeda u istoriji EHF Lige šampiona.

 

Đer je slavio (33:21) u utakmici 11. kola elitnog takmičenja i revanširao se izabranicama Bojane Popović za senzacionalni remi u Podgorici u prvom međusobnom duelu u oktobru prošle godine.

 

U pojedinim trenucima meča, jedan od najmlađih timova u Ligi šampiona pokazao je da može da parira prvom favoritu za osvajanje trofeja, ali je razlika u kvalitetu evidentna, a sastav Đera moćan i za timove koji imaju mnogo veću rotaciju nego što je to slučaj sa ekipom Budućnosti.

 

Sjajno je naš tim krenuo, u 12. minutu vodio je 8:4, a bio je ravnopravan do 20. minuta kada je bilo 12:12.

 

Ipak, „plave“ do kraja prvog poluvremena nijesu postigle ni gol, pa je šampion Evrope predvođen sjajnom Almeidom de Paulom došao do značajne prednosti - 18:12.

 

U nastavku su naše djevojke uspjele da priđu na četiri gola (21:17) u 40. minutu, ali je Đer ubrzo ponovo došao do značajnije prednosti, koja je prvi put bila dvocifrena u 53. kada je bilo 29:19.


Jelena Vukčević i Tanja Ivanović postigle su po četiri, a Ivana Godeč, Nina Bulatović i Jelena Radivojević po tri puta su zatresle mrežu rivala.

 

Odlično izdanje imala je golmanka Armel Atingre sa 13 odbrana.

Share:

Tagovi:

Slične vijesti

18.04.2025

„Znam mentalitet igračica - prave su ratnice i to je bio najveći motiv da dođem“

Pročitaj
17.04.2025

"Mnogo mi znači što ću igrati za ovakav klub, sa nevjerovatnom tradicijom"

Pročitaj
15.04.2025

"Vraćam se zrelija, sa željom da Budućnost ponovo bude evropski gigant"

Pročitaj
13.04.2025

"Stabilnost kluba je ključ – Budućnost ide korak po korak, oslonac su domaće igračice"

Pročitaj
11.04.2025

Crnogorska komercijalna banka - novi generalni sponzor ŽRK Budućnost!

Pročitaj