vs

Budućnost Bemax

02.02.2019

''Plave'' u finišu poklekle u Rostovu

Rukometašice Budućnosti poražene su od Rostov Dona 24:22 (13:11) u drugom kolu glavne runde Lige šampiona. To je prvi poraz u drugoj fazi naših šampionki nakon startnog trijumfa protiv Kopenhagena, čime su prepustile prvo mjesto u grupi 1. U duelu protiv jednog od glavnih favorita za plasman na finalni turnir, izabranice Dragana Adžića pružile su snažan otpor odličnom ruskom timu koji je nastupio bez najbolje igračice Ane Vjahireve koja je povrijeđena, bile u igri do posljednjih desetak minuta, ali su veliki broj isključenja (24 minuta), te odlična izdanja Ane Sen i golmanke Majse Pesoe na kraju odlučili pobjednika. Budućnost u narednom kolu, 10. februara dočekuje Brest.

Nakon starnog vođstva Rostova, ''plave'' su prvi gol postigle nakon sedam minuta i 58 sekundi kada je pogodila Grbić koja je donijela i prvo vođstvo (2:1) u 9. minutu.

Za novo vođstvo pogodila je Jauković u 13. minutu kada je na semaforu pisalo 2:3, ali je Rostov preokrenuo i poveo 4:3 samo minut kasnije.

Nakon dva izjednačenja (4:4, 5:5), ruski tim je golovima Sen i Taženove prvi put došao do dva gola viška (7:5) u 21. minutu, ali je Budućnost nakon neiskorišćenog napada domaćina za ''plus 3'', pokazala karakter i izjednačila preko Brnović i Anđele Bulatović u 23. minutu.

Već u 27. minutu, Tatjana Brnović je zbog trećeg isključenja i crvenog kartona morala van igre, a gol za gol igralo se sve do minut prije kraja prvog dijela.

Rostov je na velikom odmoru imao dva gola viška i to nakon što je Sen pogodila prazan gol u posljednjim trenucima prvog poluvremena, nakon neiskorišćenog napada našeg tima koji je propustio priliku da dođe do izjednačenja.

Rostov je sjajno otvorio drugo poluvrijeme i došao do četiri gola prednosti (15:11) u 32. minutu.

Budućnost je u tim trenucima u igri održavala sjajna Raičević koja je postigla svih pet golova (četiri iz sedmerca) u seriji 5:1, kojom je naš tim došao do izjednačenja (16:16) u 40. minutu.

Nakon novog vođstva ruskog tima, ponovo je kapitenka donijela izjednačenje (17:17, 42. minut), što je bio njen šesti pogodak u nastavku.

Kod tog rezultata, izabranice Dragana Adžića imale su dva napada da povedu i možda uvedu meč u neizvjestan finiš, ali ih nijesu iskoristila.

Kazna je stigla u narednim minutima, kada je Rostov predvođen nezadrživom Sen došao do tri gola viška (20:17) u 47. minutu.

Do kraja meča, ''plave'' nijesu uspjele da priđu na manje od dva gola zaostatka, pa je Rostov upisao prvi trijumf u glavnoj rundi nakon što je u prošlom kolu poražen od Meca.

ROSTOV – BUDUĆNOST 24:22 (13:11)

ROSTOV - Dvorana sportova. Gledalaca: 3.500. Sudije: Peh i Vagvelđi (Mađarska). Sedmerci: Rostov 6 (5), Budućnost 5 (5). Isključenja: Rostov 10, Budućnost 24 minuta. Crveni karton: Brnović (Budućnost) u 27. minutu (3x2 minuta), Makejeve (Rostov) u 50. minutu (3x2 minuta).

ROSTOV: Mehdijeva, Sedojkina, PESOA (13 odbrana), Sljivinskaja, MANAGAROVA, Petrova 1, SENJ 8, ABING 3, Sudakova, Bobrovnjikova, Maslova, MAKEJEVA, Taženova 3, KOŽOKAR 3, Duljeva, BORŠĆENKO 6 (5).

BUDUĆNOST: RAJČIĆ (šest odbrane), Zokebi da Paula (pet odbrana), Konatar, JAUKOVIĆ 3, A. Bulatović 1, Laslo, PREMOVIĆ 1, K. BULATOVIĆ, BRNOVIĆ 2, N. Bulatović 2, Ramusović 2, RAIČEVIĆ 7 (5), GRBIĆ 4, Pletikosić.